Ознаки тихого інсульту: як розпізнати, лікувати та запобігти

659

Згідно з рекомендаціями сучасних медичних працівників, всі громадяни повинні знати про ознаки тихого інсульту. Наявність такої інформації може допомогти не тільки вчасно виявити хворобу, але і запобігти її наслідкам.

Основні ознаки тихого інсульту

У сучасній медичній практиці поняття тихого інсульту позначає порушення мозкового кровообігу, яке людина не відчуває. Тобто, цей процес, не вважаючи на небезпеку, зазвичай, не дає яскраво виражених симптомів. Тихий інсульт виявляється за допомогою певних тестів — магнітно-резонансна томографія вказує на це захворювання.

На думку медичних експертів, тихий інсульт, як правило, не демонструє виражених симптомів, але в деяких випадках деякі симптоми пацієнта все одно можуть свідчити про захворювання. Таким чином, невропатологи змогли виділити основні ознаки, які можуть призвести до пізнього інсульту на ранніх стадіях. До таких особливостей належать:

  • раптові та нерозумні запаморочення;
  • проблеми з координацією руху, зміна ходи;
  • порушення зору;
  • раптові відблиски;
  • порушення мови;
  • раптове відчуття слабкості, поколювання та оніміння в нижніх і верхніх кінцівках.

Відзначається, що раптові симптоми можуть виявити як самі пацієнти, так і люди навколо них. У світлі цього факту медичні експерти рекомендують громадянам якомога частіше стежити за своїми D0рузями, знайомими та чле�D0ами сім’ї. Після виявлення певних симптомів особливо важливо якомога швидше звернутися за допомогою до медичного закладу, спеціалісти якого зможуть діагностувати безшумний інсульт та визначити його тяжкість.

Деякі симптоми, які люди найчастіше приписують іншим захворюванням та відхиленням, також можуть означати тихий інсульт. Сюди входять нудота, блювота, головний біль та погіршення пам’яті.

Курс лікування після тихого інсульту

Найпоширенішим медичним показанням є те, що після тихого інсульту його потрібно лікувати двома способами. Отже, в першу чергу фахівці займаються розв’язанням усіх проблем, які згодом можуть виникнути через цю хворобу. Після цього, лікувальні заходи щодо запобігання повторному інсульту включаються в фазу активного лікування. Відзначається, що досить часто хвороба стає більш небезпечною після другого разу.

Одним з головних наслідків тихого інсульту є проблеми з опорно-руховим апаратом. Таким чином, залежно від тяжкості симптомів, проводяться відновлювальні процедури, що включають лікувальну гімнастику. Саме вона, за відсутності протипоказань, встановлених фахівцями, використовується як фізичне навантаження, що поступово нормалізує організм хворої людини.

Проблеми з мовою після тихого інсульту можуть вирішити кваліфіковані логопеди. Крім того, рекомендації медичних працівників включають постійне спілкування з оточенням, перегляд телевізора, прослуховування музики та радіо.Щоб запобігти рецидиву захворювання, важливо регулярно робити вправи та масаж.

Профілактичні заходи, що допомагають запобігти тихому інсульту

Відповідно до рекомендацій медичних працівників, важливо починати лікування тихого інсульту не після того, як він уже стався, а до появи будь-яких симптомів та припущень. Вживаючи всіх профілактичних заходів, можна запобігти захворюванню, яке в багатьох випадках спричиняє наслідки різного ступеня тяжкості, від дефектів мови до більш серйозних симптомів.

Медичні працівники виокремлюють низку профілактичних заходів, які можуть запобігти не лише тихому інсульту, але і багатьом іншим захворюванням, не менш небезпечним для здоров’я та життя людини. Зазвичай це включає:

  • контроль артеріального тиску, особливо у людей похилого віку;
  • вилучення з раціону продуктів з високим вмістом жиру та холестерину;
  • повна відмова від куріння;
  • постійний контроль рівня глюкози в крові, а також медичне лікування діабету;
  • їжте більше таких продуктів, як фрукти та овочі;
  • включення фізичних вправ у режим життя, особливо взимку, коли неможливо проводити багато часу на свіжому повітрі.

Відзначається, що вживання алкоголю також може спричинити тихий інсульт.

Якщо вас щось непокоїть в стані вашого організму — краще одразу звернутися до сімейного лікаря.

Будьте здорові!

Поділіться коментарем