Що може завадити сну у зручному, теплому ліжку? Нічого, правда? На жаль, це не завжди так. Можливо, зараз у житті відбувається щось таке, що не дає вам спокою ні вдень, ні вночі.
Буває, за таких обставин, ми забуваємо залишати негативні емоції за дверима спальні. І будемо чесними – зробити це не дуже просто.
Ми всі попадали в таку ситуацію, тому знаємо, які можуть бути наслідки. Найбільш часто, коли день проходить під напругою, вночі нас мучать жахи… На щастя, є кілька способів це виправити.
Що викликає занепокоєння ночами?

Із заходом сонця занепокоєння зазвичай посилюється. Іноді спілкування з іншими людьми змушує забути про смуток, але це тимчасово. Справжні проблеми починаються, коли ви лягаєте спати.
У тиші і темряві вас починають турбувати нав’язливі думки. Деякі проблеми приходять на розум навіть посеред ночі, і від них дуже складно позбутися. Занепокоєння і депресія йдуть поряд.
Ось декілька порад від фахівців

1. Розберіться: що не дає вам спокою?
Як згадувалося раніше, коли ви не спите ночами, всі проблеми по колу крутяться у вашій голові. Ви повинні обов’язково з’ясувати, що вас турбує.
Наприклад, ви допустили помилку на праці, або все ще намагаєтеся знайти виправдання: чому не зробили те, що повинні були зробити?
Отже, ви повинні зрозуміти, турбуєтеся ви через помилки минулого, або, може бути, ви думаєте, що у вас нічого не виходить? Зосередьтеся на найважливіших проблемах і подумайте, як їх вирішити до завтрашнього дня.
2. Будьте зайняті днем
Коли людина весь день активна, ввечері у неї тільки один вибір – спати. Отже, працюйте активно весь день, а ввечері тіло і розум обов’язково втомляться.
3. Вечірній розклад

Людське тіло – це живий організм, що складається з певних звичок. Так що, якщо у вас є регулярний розклад для кожного вечора – буде легше заснути.
Це може бути вечеря, миття посуду або чаювання перед сном. Це створить у нашому тілі біологічний годинник, і вам буде набагато легше заснути.
4. Їжте здорову їжу
Це найголовніше. Ніколи не їжте важку їжу на ніч. Тому що вона перевантажує травну систему. Поганий сон і нічні жахи, можуть бути наслідком жирної, пізньої вечері. Намагайтеся вечеряти до заходу сонця.

5. Уникайте енергетичних напоїв
Не пийте на ніч солодку газовану воду, алкоголь, каву або чай. Увечері, краще віддати перевагу трав’яним відварам, молоку або кефіру.

6. Переконайтеся, що ви спите комфортно
Місце, де ви спите, має бути зручним, чистим і теплим. Якість повітря, також відіграє важливу роль. Здоровий сон – це механізм, якому необхідні певні умови.
7. Використовуйте спальню тільки для сну
Спальня та ліжко – це святе. На жаль, іноді, ми перетворюємо ліжко в місце, де вчимося, читаємо, переглядаємо веб-сторінки, дивимося телевізор і навіть їмо. Практично все ми робимо в ліжку. А коли лягаємо спати, організм більше не розуміє, що ліжко – місце відпочинку.
Отже, належить перетворити свою спальню у «недоторканне місце». Використовуйте його тільки для сну.

8. Виконуйте дихальні вправи
Вечірні дихальні вправи дуже ефективні. Вони заспокоюють тіло і дозволяють кисню надходити до мозку. Спочатку буде складно звикнути до цього, але, зробивши це кілька разів поспіль, ви відчуєте результати. Ці вправи стануть частиною вашого вечірнього розкладу, і вечірнє занепокоєння більше не буде вас турбувати.
9. Поговоріть з психологом
Якщо ви відчуваєте, що у вас багато внутрішніх проблем, найкраще звернутися за допомогою до фахівців. Безсоння може мати серйозні наслідки для здоров’я. Якщо ви помітили, що занадто багато думаєте ночами і відчуваєте занепокоєння, негайно зверніться до психолога. Він легко визначить проблеми і допоможе їх розв’язати.
Літературний переклад – Маруся Фріман