Полуничне варення без варіння ягід — вітамінний вибух

794
Полуничне варення без варіння ягід — вітамінний вибух

“Нехай їжа стане вашими ліками, поки ліки не стали.. “ – щось знайоме, чи не так? І от чому б вам не приготувати полуничне варення без варіння ягід і не влаштувати собі справжній вітамінний вибух?

Всім нам відомий нехитрий спосіб готування ягідного варення. А саме — до ягід додається безліч цукру, усе це разом у величезному тазу — на вогонь. Вариться, аж поки не загустіє. На смак солодке, чимось трохи пахне, ну а користі — нуль. Даний же рецепт вас здивує та стане вам просто-таки знахідкою.

фото v.img.com.ua/b/orig/1/38/2e79cbba267d56cfba980b66e175c381.jpg

Чи збережуться повністю всі вітаміни? Не будемо вам брехати, термообробка в такий спосіб, теж на них позначиться. І дещо ми, звісно, втратимо. Але те, що збережеться, навіть у порівняння не йде із рецептами багаторазового виварювання. Адже полуницю ми не грітимемо взагалі. А один лише сироп! От послухайте, що нам знадобиться. Значить, так.

Складові:

фото cs7.pikabu.ru/post_img/big/2018/06/08/8/1528464478192249456.jpg
  • Один кілограм невеличкої полуниці
  • Вісімсот грамів цукру
  • 140 мл води (трохи більше за півсклянки)

Полуничне варення без варіння ягід – рецепт

фото 365news.biz/wp-content/uploads/2019/05/111-31.jpg
  • До речі, великої полуниці для нашого рецепта слід уникати. Беремо полуницю мілку, але дуже стиглу. Вона якраз найароматніша. Ягоди перебираємо, залишаємо тільки бездоганні. Миємо у друшляку під проточною водою та даємо витекти всій рідині. Листочки та хвостики, звісно, ретельно обриваємо. Трошки клопітно, але завіряємо — тільки спочатку.
  • А далі настала черга сиропу. Отже — беремося до нього. В невеличкій каструльці мірку цукру перемішуємо з необхідною ж кількістю води. Ставимо усе це на вогонь, та перемішуючи, варимо отак десь чотири або п’ять хвилин. Цукор розчиниться повністю, а сироп на той час має стати прозорим.
  • Тим часом очищену, помиту та трохи підсушену полуницю ми обережно перекладаємо у ще одну каструлю (хоча, це може бути й таз чи миска, як вам зручніше). Тільки боронь боже, не помніть ягоди. Ця краса має бути ціленькою. А тепер знявши з вогню киплячий сироп, заливаємо ним ягоди полуниці та залишаємо їх, допоки не охолонуть повністю. Не хвилюйтесь, що сироп не вкриває ягоди. Вони потроху віддадуть свій сік ба навіть частину свого яскравого кольору.
  • Коли сироп, вже червоний та духмяний, повністю прохолоне, його необхідно буде злити та розігріти знову. Каструльку з сиропом — на вогонь, доводимо до кипіння, піну — знімаємо. Варимо п’ять хвилин. Киплячий сироп знову обережно виливаємо до полуниць. Та чекаємо дві години, аж поки він не досягне кімнатної температури.
  • Проварювати та заливати гарячим сиропом в такий спосіб ягоди можна, повторюючи процедуру три та навіть чотири рази. Кожен раз повністю охолоджуємо його.
фото www.wmj.ru/imgs/2016/12/05/05/872047/d7fe766a8603ae8325eb4f8d64fe6debe6def618.jpg

І вже тільки останнього разу перед тим як залити киплячим сиропом, полуницю старанно розкладаємо по підготовлених стерилізованих баночках. Сироп доливаємо у кожну аж до верха. За допомогою спеціального ключа закриваємо, перевертаємо догори дриґом та ставимо під ковдру аж до ранку.

Колір в нашого варення досить насичений, від духмяного аромату голова йде обертом, ну а про смак годі й згадувати — покуштуєте самі. Отака от консервація. Зберігатися вона має в темному прохолодному місці. А стояти може аж до року й більше. Можете не дякувати. Смачного!

Якщо вам і спадало коли на думку розжитися рецептом полуничного варення без варіння ягід — то це саме він. Кращого не знайти! І знаєте, що ми вам скажемо? З питань корисності це просто вітамінний вибух.

Поділіться коментарем