Постояти за себе. 9 правил, які необхідно розповісти дитині

342

Будь впевнений у своїх діях та думках.

Ці 9 порад допоможуть вам навчити дитину не дати себе образити та вміти постояти за себе.

kak-nauchit-rebenka-postoyat-za-sebya.jpg

  1. Нікому не дозволяй порушити свої права. Ніхто не має права змушувати тебе діяти проти твоєї волі, загрожувати тобі, дражнити чи завдавати біль. Якщо тобі некомфортна ситуація, варто зібратися духом та захистити себе словами чи діями. Але й ти теж не маєш порушувати права інших людей!
  2. Будь впевнений у своїх діях та думках. (Підтримуйте у своїй дитині позитивну самооцінку, хваліть за висловлену особисту думку. Хваліть за хороші вчинки, навчіть реагувати на власні помилки. Цінуйте свою дитину та її успіхи, і тоді вона буде впевнена в собі.)
  3. Вір у краще. (Навчіть дитину помічати хороше, не зациклюватися на негативі. Людині-оптимісту простіше сприймати світ, такі люди притягують до себе таких самих позитивних людей і такий самий позитив.)
  4. Ти маєш право на особисту думку. (Слід створювати різні умови для спілкування з різними людьми, підключати дітей до цього спілкування, щоб вони вчилися висловлювати свою думку, починати та підтримувати розмову. Досвід спілкування з різними людьми у різних ситуаціях додасть впевненості у собі.)
  5. Битися — не найкращий варіант. Не завжди бійка є найкращим способом виходу із ситуації. Часто вона лише посилює її. Слова набагато краще допомагають у таких ситуаціях!
  6. Ніколи не підтримуй дітей, які дражнять тебе чи інших. (Навчіть дитину, що в неї та в інших людей є ім’я, яке є справжньою цінністю. Всі інші прізвиська та дражнилки мають бути проігноровані.)
  7. Ніколи не бійся відмовлятися й говорити «ні». (Важливо, щоб дитина розуміла, що в неї є вибір. Що вона завжди може відмовитися, сказати «ні». І найголовніше, її вибір поважатимуть.)
  8. Звертайся за допомогою. (Навчіть дитину просити про допомогу, якщо вона не може впоратись самотужки. Насамперед звернутися варто до батьків.)
  9. Займайся спортом. Спорт, особливо якщо є успіхи, дуже підіймає впевненість у собі та у своїх силах. Спорт розвиває терпіння та витримку.
Поділіться коментарем