Частенько люди відмовляються займатися вдома, аргументуючи це тим, що багато вправ вони зробити не можуть. А від пари-трійки – толку не буде. Це неправильний спосіб мислення . Навіть одна вправа може значно поліпшити твоє самопочуття. Наприклад, ось ця вправа на спину і ноги робить цілющий вплив практично на весь організм.
Поза зігнутої свічки
Йога дала нам безліч прекрасних вправ, які може виконувати кожен. Їх складність легко коригується залежно від можливостей людини. Одна з найбільш потрібних в наш час асан – Віпаріта Карань (поза зігнутої свічки).
Чому саме ця поза настільки потрібна сучасній людині? Її позитивна дія заснована на перевернутому стані твого тіла. Всі процеси, які відбуваються в нашому організмі, протікають у зворотному напрямку саме в цій позі.
Вона сприяє зняттю стресу і напруги. Завдяки цьому розташуванню ніг і спини, ми можемо повністю розслабитися. Як і в багатьох інших асанах йоги, в цій позиції не потрібно активної дії. Тому, вона добре підійде для тих, хто втомився протягом робочого дня.
Як правильно прийняти позу зігнутої свічки
- Сядь лівим боком до стіни
- Акуратно ляж на правий бік. Стеж за тим, щоб обидві сідниці торкалися стіни.
- Повільно закинь ноги на стіну, допомагаючи собі руками, і перекотися на ліву сторону.
Розслаб руки і опусти їх долонями до внизу, якщо відчуваєш, що тобі необхідно заспокоїтися і заземлитися. Ця позиція більше підійде для вечора. Для ранкової вправи краще розгорнути долоні вгору, щоб бути відкритим до прийняття енергії.
Новачкам краще не перепрацьовувати і зберігати цю позицію не більше ніж 10 хвилин. Поступово варто збільшити час втричі.
Що можна зробити, якщо в позі зігнутою свічки тобі спочатку незручно лежати?
Спробуй підкласти під поперек невеликий м’який валик або подушку. Сідниці і п’яти повинні бути розташовані якомога ближче до поверхні стіни.
Щоденна практика допоможе поліпшити травні процеси, а також зніме м’язову напругу. Привабливість у тому, що в цій позиції тобі зовсім не потрібно рухатися. В даному випадку менше значить краще. Можна послухати музику або аудіокнигу. А можна і трохи подрімати.
Літературний переклад – Маруся Фріман