Готувати Пожарські котлети з соковитою начинкою — діло не з простих. Але ось побачите, це чудова страва до сімейної вечері! До чиєї фамілії причетна назва оцих котлет, це вже діло, як то кажуть, третє. Здогадок та теорій на цей рахунок чимало. Згідно з однією версією, якось гості ледь не проковтнули язики, коли князь Пожарський частував їх котлетами із птиці за власною рецептурою. Інші кажуть, мовляв, неправда це. А от у жінки знаного корчмаря Пожарського якось заночував один француз…
Й замість того, щоб дати грошей за притулок, взяв та й розплатився рецептом котлет. Так чи ні, історичні нюанси вже мало кого цікавлять, чого не скажеш про смакові якості даної страви. Це вже інша річ!
Взагалі-то, напівфабрикатів котлет повнісінько у будь-якій крамниці. Може шкурка вичинки не варта? До того ж кажуть, вдома й готувати їх не просто. А нумо спробуємо, хай там що!
Інгредієнти:
- 800 грамів курячого філе
- Два яйця
- 100 грамів білого хліба
- 80 грамів вершкового масла
- 1 чайна ложка солі
- 10 столових ложок соняшникової олії
- 6 столових ложок панірувальних сухарів
Пожарські котлети з соковитою начинкою – рецепт
- Спершу шматочки білого хліба треба замочити у холодній воді на десять хвилин. Після цього рідину слід просто віджати. На шматочки нарізаємо куряче філе.
- Тепер нам буде потрібна м’ясорубка. Перекрутимо через неї нарізане м’ясо та віджатий хліб. Треба, щоб фарш був якомога мілкішим. У фарш додайте ложку солі, збийте яйця та перемішайте з фаршем. Суміш має бути повністю однорідною, тому слід старанно вимішати її. Даного фаршу згідно з рецептом вистачає на вісім порцій, тому на стільки ж рівних частин його і поділіть.
- Вершкове масло витягти з холодильника, щоб розігрілось, та порізати його на вісім шматочків видовженої форми. Одну частинку фаршу кладемо на долоню та трохи розплескуємо її іншою рукою. На середину вкладаємо шматочок вершкового масла. Тепер треба загорнути краєчки й отримати такий собі пиріжок. Масло повинне опинитися всередині котлети.
- Висиплемо панірувальні сухарі до великого полумиска. Котлету вкладаємо зверху й обвалюємо в сухарях за допомогою лопатки. Обкачану в сухарях котлетку треба трохи стиснути щоб придати їй овальної форми. Готова партія котлет має на двадцять хвилин бути відправлена до морозилки.
- А тим часом ми розігріваємо сковороду, доливаємо олії. Викладаємо котлети по декілька хвилин на кожен з боків для отримання рум’яної скоринки. Виставляємо на температуру двісті градусів нашу духовку. Котлети — на деку й на десять хвилин пектися. І це вже останній, так би мовити, штрих.
Ну, нарешті! Довелося трохи повозитися, але результат вражає. Маємо пожарські котлети з соковитою начинкою. А це, що не кажіть — чудова страва до сімейної вечері!