Правда про цінність часу в житті

27

Впевнений, що ви чули, як люди кажуть, що “час безцінний”.

Хоча це правдиве твердження, на жаль, більшість людей продовжують витрачати свій час на речі, які насправді не мають значення, або на те, що не підтримує їхніх цілей та мрій.

Багато хто витрачає купу часу на такі речі, як постійна перевірка стрічок соціальних мереж, плітки та прокрастинація.

Це марнування часу, як правило, відбувається підсвідомо. Іншими словами, люди — можливо, включно із вами — навіть не усвідомлюють, що вони практикують непродуктивну поведінку.

Хороша новина полягає в тому, що є кілька швидких і простих методів, які ви можете взяти на озброєння і які зроблять вас господарем як свого часу, так і свого життя.

А найкраща новина в тому, що у цій статті я покажу вам, як саме можна скористатися цими методами.

Даремно витрачений час — даремно витрачене життя

На роботі ви, напевно, помічали, що багато людей втрачають дорогоцінний час через свою неорганізованість.

Їхню поштову скриньку переповнено непрочитаними електронними листами. Їхній стіл захаращений непотребом. А їхні презентації на зустрічах часто бувають поспішними й непідготовленими.

Ці люди не ліниві. Насправді часто вони неймовірно працьовиті та віддані своїй справі. Однак, через свою неорганізованість, вони викидають свій час і енергію на вітер.

Вдома багато людей витрачають час на нескінченний пошук інформації в Інтернеті та перегляд останніх серіалів на Netflix. Соціальні мережі також є масовим вбивцею часу. Наприклад, якщо ви витрачаєте лише годину на день на перегляд/взаємодію з соціальними мережами, це дорівнює 15 повним робочим дням у вашому році. За цей час ви могли б навчитися медитувати або почати перекваліфікуватися для зміни професії.

Хоча витрачати час на соціальні мережі та перегляд телевізора — нормально, якщо ви хочете досягти успіху в житті, ви повинні переконатися, що частина вашого домашнього часу приділяється підтримці фізичної форми та здоров’я за допомогою правильного харчування і фізичних вправ. Домашній час також ідеально підходить для вивчення нових речей за допомогою книг, відео та курсів.

Тільки уявіть, наскільки продуктивнішою стала б людина, якби навчилася бути організованою на роботі та дисциплінованою і творчою вдома. Відповідь — на тонну! Але це не просто підвищення продуктивності. Можливо, більш важливим є те, що в людини підвищиться самооцінка та впевненість в собі.

Якщо ви впізнали себе в будь-якому з наведених прикладів, то не хвилюйтеся, бо зараз я поясню, як ви можете стати господарем часу.

Як повернути контроль над своїм часом

Опанування своїм часом має важливе значення, якщо ви хочете контролювати своє життя і долю.

На щастя, тайм-менеджменту легко навчитися і його легко реалізувати.

Перше, що вам потрібно зрозуміти, це як розставити пріоритети у ваших завданнях та обов’язках.

Наприклад, що ви завжди робите в першу чергу, коли входите в систему на робочий день? Чи переглядаєте ви всі свої електронні листи?

Якщо так, то, можливо, ви здивуєтеся, дізнавшись, що перегляд всієї електронної пошти — не найпродуктивніший початок робочого дня. Замість цього перші 5-10 хвилин робочого дня варто витратити на складання списку завдань і проєктів, які вам необхідно виконати. Після того, як ви склали список, слід відсортувати його в порядку пріоритетності. Невідкладні завдання — на початку списку, другорядні — в кінці списку.

Коли ви будете робити це щодня, ви помітите чотири позитивні речі, які відбудуться у вашому житті:

  1. Ви завжди будете дотримуватися дедлайнів;
  2. Ви будете виконувати більше роботи;
  3. Ви відчуєте контроль над ситуацією;
  4. Ви будете розслаблені та вільні від стресу.

І це не тільки робочі справи, які можна розставити таким чином. Ви можете зробити те ж саме для своїх особистих справ, таких як приготування їжі, прання та вигул собаки.

Вам просто потрібно вирішити на початку дня/тижня, що ви повинні зробити, що слід зробити та що було б добре зробити.

Ваші основні завдання, такі як купівля харчових продуктів та підготовка податкових декларацій, потраплять до першої категорії; такі завдання, як прибирання будинку та заправка автомобіля, швидше за все, потраплять до другої категорії; тоді як завдання на кшталт спілкування з друзями в Zoom потраплять до третьої категорії.

Я також рекомендую вам створювати свої списки справ, виходячи з вашої життєвої мети. Таким чином все, що ви робите, буде спрямоване на досягнення ваших цілей.

Ще одна стратегія, яка допоможе вам опанувати свій час, полягає в тому, щоб розглянути це порівняння між часом і грошима:

Більшість людей вважають за краще зосередитися на грошах — зокрема, намагаючись заробити якомога більше грошей — замість того, щоб зосередитися на часі. Однак, якщо замислитися, гроші приходять і йдуть, але коли минає час, ви ніколи не зможете повернути його назад. До того ж час також суворо обмежений, адже кожному з нас відведено лише кілька десятиліть на цій планеті.

Ще одна річ, яку я хотів би, щоб ви розглянули, — це якість проти кількості.

Якість вашого життя визначається якістю вашого часу. З хвилин складаються години, а з годин — дні. Тому те, як ви проводите кожну мить, має вирішальне значення для того, як ви живете своє життя.

Щоб допомогти вам зосередитися на якості часу і якості життя, поставте собі ці питання:

  • Скільки часу в день ви проводите в стані гніву, тривоги або нещастя?
  • Скільки часу в день ви витрачаєте на спілкування з коханою людиною, а не просто перебуваючи з нею в одній кімнаті?
  • Скільки часу в день ви витрачаєте на те, що вам насправді не подобається?
  • Скільки часу ви приділяєте самовдосконаленню щодня, щотижня, щомісяця або щороку?

Якщо ці питання вказують на слабкі місця у використанні Вашого часу, то, будь ласка, не засмучуйтесь з цього приводу. Замість цього почніть вживати заходів для розв’язання цих проблем. Це допоможе Вам стати на шлях до того, щоб бути відповідальним за якість свого часу та життя.

Пам’ятайте: час обмежений, тому замість того, щоб витрачати його даремно, використовуйте його з максимальною користю!

Нові ви

Опанування свого часу дозволить вам опанувати своє життя.

Ви перетворитесь із середньостатистичного учня на суперуспішного. І це не вимагатиме від вас ніякої додаткової роботи — вам просто потрібно буде прийняти новий організований підхід до всіх сфер вашого життя.

Вам також не доведеться чекати роки, щоб побачити результати. Насправді я очікую, що ви помітите позитивні результати вже за кілька днів. І щойно ви побачите їх на власні очі, ви, скоріш за все, захочете продовжувати використовувати свій новий підхід до управління часом.

З вашим новим володінням часом ви будете більш продуктивними вдома і на роботі, психічно і фізично здоровішими, а також щасливішими й більш задоволеними своїм життям, ніж будь-коли раніше.

Ця трансформація буквально створить нових вас!

“Знайте справжню цінність часу; хапайте, утримуйте і насолоджуйтеся кожною його миттю. Ніякого неробства, ніяких лінощів, ніякого зволікання: ніколи не відкладайте на завтра те, що можете зробити сьогодні”. — Філіп Стенхоуп, 4-й граф Честерфілд

Як переконливо свідчить наведена вище цитата, не дайте часу пройти повз вас. Замість цього почніть вживати позитивних заходів просто зараз.

Поділіться коментарем