Правила обрізки герані — щоб королева цвіла круглий рік

9340
Правила обрізки герані — щоб королева цвіла круглий рік

Цю невибагливу, але яскраву й пишну квітку, герань, полюбило багато господинь. Та й ця проста рослина вимагає правильного догляду, щоб королева цвіла круглий рік та радувала буйними кольорами. Садівники наголошують, що в цьому допоможуть правила обрізки герані. Вони досить прості — треба слідкувати, аби рослина не занадто заростала. Тоді вона порадує господарів великими зеленим листям та пишними гронами квітів.

фото forumdach.ru/wp-content/uploads/2020/01/geran-5.jpg

Герань не тільки красива квітка, а ще й корисна для здоров’я. З неї роблять мазі, настої, використовують зелені пагони в народній медицині. Раніше її обов’язково висаджували в будинку, вважаючи, що рослина відганяє злих духів від обійстя. А ще вона заспокоює. Хоча її особливий запах подобається не всім. І особливо — комахам. Тому герань — це відмінний засіб від комашок та комарів.

Та, щоб рослина радувала господарів не тільки на енергетичному рівні, а й шаленим цвітом, за нею потрібен догляд. Зокрема, обрізаючи квітку, можна сформувати густий кущ, що вразить об’ємом квіткових суцвіть.

Голові правила обрізання герані

фото i.pinimg.com/originals/8e/b0/ff/8eb0ffeadd5d3ea5c8de69d7295bed3e.jpg

По-перше, все залежить від сорту рослини. Якщо ваша герань однорічна, то її можна не обрізати. Хіба що задля того, щоб надати їй іншу форму. Якщо ж рослина багаторічна, то ця процедура проводиться як мінімум двічі на рік. А саме — навесні та восени. Пасинкування герані робиться не лише для нової форми рослини. Цей процес ще й сприяє зародженню в ній більшої кількості суцвіть та продовжує їхнє цвітіння.

Герань може рости по-різному. Основне стебло маленьке, що розростається внизу по боках. Або ж великі гілки, що спадають аж до землі. Може рости високо вгору. Словом, кожна квітка — індивідуальна. Тому під час обрізання варто пам’ятати, що головна мета — це проріджування її крони. Тому форму можна змінити не завжди. Адже сильне обрізування може травмувати рослину.

фото ukr.media/static/ba/aimg/4/1/1/411714_1.jpg

Звільнення крони від зайвих пагонів сприяє кращій вентиляції, більшому потраплянню вологи й світла. Правильне обрізання — це видалення тих гілок, що ростуть всередину крони. Залишити тільки ті, що ростуть назовні.

Для цього процесу використовувати чистий гострий ніж або секатор. Перед процедурою його треба знезаразити, обдавши окропом. Можна протерти спиртом чи спеціальним засобом для дезінфекції. До речі, руки теж варто помити, аби не занести бактерії з інших рослин, з якими ви контактували.

Зрізи робити біля листового вузлика, намагаючись якомога менше пошкодити рослину. “Рани” теж треба лікувати. Їх замазують вологою глиною або посипають меленою корицею. І ще після такого стресу рослині потрібні корисні речовини. Тому через кілька днів її треба підживити, щоб реабілітація після “операції” пройшла без ускладнень. Ця квітка полюбляє добрива, що містять азот.

Як обрізати герань восени

фото s1.1zoom.ru/b5050/461/Geranium_Many_Pink_color_488259_3840x2400.jpg

Пеларгонія — так ще називають цю красуню, на всю силу розквітає влітку, як і більшість рослин. А восени вона в’яне й відходить до зимового сну. Як тільки останні суцвіття засохли, її треба готувати до зимової сплячки. Варто пам’ятати, що найбільш критичні місяці для обрізання герані — це зимові. А саме — з грудня до середини лютого. Тому в цей час рослину краще не чіпати, аби вона не загинула.

Використовуючи правила обрізки герані, кожна господиня може виростити на своєму підвіконні цю пишну красуню. І щоб королева цвіла круглий рік, варто приділити їй трохи своєї уваги та турботи.

Поділіться коментарем