Правильний рух зміцнює тіло, а правильне дихання зміцнює розум. Здавалося б, який зв’язок між елементарною фізіологічною дією і розумом людини? Виявилася, що прямий. Це довела практика американських вчених. Розум і дихання пов’язані між собою набагато сильніше, ніж ми уявляємо. А значить можна навчитися дихати так, щоб регулювати свій емоційний стан, знижуючи рівень тривоги та стресу.

Наше дихання може багато чого розповісти про те, в якому стані знаходиться розум у той чи інший момент. Згадайте, як ви дихаєте коли згадуєте про щасливі години, проведені з друзями за коктейлем? І яке у вас дихання в кінці робочого дня?

Стрес — це не завжди погано. Короткочасний стрес сприятливо діє на нервову систему. Але якщо постійно перебувати в стані стресу, немов заєць, який тікає від лисиці, то є ймовірність швидкого вигорання.

Дихання допомагає нам відновитися, зберігаючи енергію, яка стане в пригоді в інші моменти.

фото newsbuzz.ru

Короткочасний стрес, допомагає мобілізувати ресурси людини. Однак, якщо продовжувати працювати в такому режимі протягом тривалого часу, то організм починає давати збій. Людина починає хворіти з-за ослабленого імунітету. Погіршуються пам’ять, реакція, здатність аналізувати. Тобто починає страждати мозок. І все – з-за хронічного стресу.

Ось тоді на допомогу приходить дихання. Воно відновлює сили та допомагає зберігати енергію для того, щоб у потрібний момент «включити звіра», як кажуть спортивні тренери.

Наше дихання можна перетворити в корисний і ефективний інструмент. За допомогою спеціальних дихальних технік ви можете «перемикати передачі» і кардинально змінювати емоційний стан. Це особливо корисно, якщо ви відчуваєте, що сила закінчується.

Ви можете істотно знизити рівні стресу і занепокоєння, використовуючи наступну практику усвідомленого дихання:

фото versiya.info
  • Знайдіть місце, де ви зможете розслабитися і позайматися в спокійних обставинах. Це може бути зручне крісло або диван. Займіть саме зручне положення і просто спостерігайте за своїм диханням. Як вдихаєте, як видихаєте, в якому темпі.
  • Покладіть праву руку на груди (в центрі). А ліву руку так, щоб великий палець знаходився нижче пупка. Продовжуйте дихати в колишньому темпі, уважно спостерігаючи, яка рука рухається активніше – права чи ліва.
  • А тепер спробуйте вдихнути так, щоб відчути вдих більше правою рукою, яка знаходиться в центрі грудей. Не форсуйте та не напружуйтеся, а просто подивіться, як це – дихати так, щоб не виходити за простір між вашим тілом і правою рукою. Що ви помітили? Чи можете уповільнити вдих, чи це складно або незручно? Продовжуйте спостерігати протягом 10-20 вдихів. Після цього зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, а потім відновіть на одну хвилину звичайне дихання.
  • Потім спробуйте вдихнути тільки тією областю, яка знаходиться під лівою рукою. Знову ж таки, не напружуйтеся, а просто поспостерігайте, як це – дихати так, щоб не виходити за простір між вашим тілом і лівою рукою. Що ви помітили? Продовжуйте спостерігати протягом 10-20 вдихів. Після цього зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, а потім відновіть на одну хвилину звичайне дихання.
  • І фінальний акорд: спробуйте вдихнути наполовину «правою рукою», зробити паузу. Потім продовжити вдих в простір під лівою рукою і зробити паузу. Після цього видихніть знизу вгору: почніть випускати повітря під лівою рукою. Тепер продовжите видих в напрямку від лівої руки до правої. Повторіть 10-20 разів. Після цього зробіть кілька глибоких вдихів і видихів, і відновіть нормальне дихання.
  • Нарешті, спробуйте дихати глибоко і розслаблено зверху вниз під час вдиху і знизу вгору під час видиху. Зробіть так кілька разів без зупинки. Якщо можливо, подивіться, чи зможете ви уповільнити видих, щоб він тривав більше, ніж вдих. Після 10-20 підходів зробіть кілька великих глибоких вдихів і видихів. Потім перезапустіть нормальне дихання протягом хвилини або трохи більше.

А тепер прислухайтеся до себе? Як самопочуття? Адже набагато краще, чи не так? Як ви відчуваєте себе фізично? А емоційно? Адже додалося енергії, правда?

фото userapi.com

Вітаємо, ви навчилися відновлювати свій емоційний статус за допомогою дихання. Робіть цю вправу кожен раз, коли з’явиться відчуття, що сили закінчуються. Кілька хвилин – і ви знову, як огірочок!

Якщо ви будете слідувати нашим порадам, то незабаром самі відчуєте, що правильне дихання зміцнює розум. Ця практика американських вчених допоможе змінити ставлення до життя.