Садівники говорять, що прекрасні квіти для чарівної клумби — це ті, з якими не потрібно возитися. Посадив, коли не коли підсапав, коли полив та просто радій буйному цвіту. Це такі квіти, коли приїхав на дачу, та просто насолоджуєшся їхнім товариством.
А не цілі вихідні гнешся над своїми клумбами, аби вони виглядали привабливо. Погодьтеся, це не відпочинок і навіть найкрасивіші квіти — не в радість, коли до кінця дня не можеш розігнути спину.
Наша редакція підготувала добірку сортів рослин, які не вибагливі у догляді, добре гармонують на клумбі й будуть квітнути до пізньої осені.
Петунія
Цю рослину люблять всі садівники за різноманітність кольорів та легкість в догляді. Її треба просто висадити на клумбу. А далі петунія буде квітнути від весни до осені, викидаючи все нові й нові бутони.
Космея
Вона мігрувала до нас із Мексики й вже встигла завоювати свою прихильність серед ландшафтних дизайнерів. Цю рослину можна зустріти по-під парканами, огорожами й на бордюрах парків та дачних ділянок. Ці різнокольорові зірочки просто зливаються в суцільний килим та радують погляд всіх, хто проходить повз.
Ешшольція
Її квіти, як ті дрібні метелики, що пурхають на вітрі. В неї не можна не закохатися — квіти такі ніжні та яскраві, що просто зачаровують. До речі, сіяти її можна тільки один раз. Наступного року вона висіється сама й радуватиме своїм цвітінням.
Незабудки
Ця рослина з дрібними синіми, білими та рожевими квітами прекрасно почуває себе навіть в затінках. А ще її не треба утеплювати навіть на зиму. Наприклад, сорт “Помпадур” виростає у висоту всього на 30 см і відмінно підійде для озеленення клумби з невисокими рослинами.
Мальви
Ці квіти шанують в Україні з давніх-давен. Тільки згадайте українську літературу, де їх не раз оспівували, як квіти та лікувальне зілля. Так і виринають в очах картини — хати під стріхами та густі ряди цих мальв. Вони не примхливі — їх досить раз посіяти, щоб рослини наступного року з’явилися на цьому ж місці. Особливо гарно вони виглядають біля високих парканів та загорож.
Календула
Ця квітка має ще й лікувальні властивості. Тому можете на своїй ділянці виростити ще й зілля для народних рецептів лікування багатьох хвороб. І це зовсім легко — посіяти, прополоти розсаду й нехай росте. Наступного року ці квітки можуть теж висіятися самосадом. Єдине, що коли хочеться пишні кущі, то перші бутони варто пасинкувати.
Турецька гвоздика
Вона не тільки гарно виглядає, а ще й приємно пахне, наповнюючи сад особливим чарівним виглядом. Ця невисока рослина відмінна прикраса для альпійських гірок, квітників та бордюрів.
Рудбекія
Можна сказати, що ця красуня, як чарівна жінка — нікого не залишить поза увагою. Вона багаторічна й добре висівається.
Портулак
До нас ця рослина переселилася з країн Південної та Північної Америки. Така невибаглива, але така особлива — ця квітка полюбилася й українцям. Хоча в багатьох країнах Європи її вважають за бур’ян. Мабуть, саме через те, що вона добре висівається та швидко покриває великі площі ґрунту. Цвіте ціле літо — з червня до самого серпня.
Меліса лимонна
Вона і прикрашає, і захищає клумбу від бур’янів. А запах який? Справжня Нірвана!
Настурція
Висівається рослина просто у відкритий ґрунт в травні на глибину до 2 см. Квіти себе добре почуватимуть на відстані один від одного у 30 см.
Отож, прекрасні квіти для чарівної клумби — ті, з якими не потрібно возитися. І це відмінний варіант для любителів красивих клумб.