Як часто ми зустрічаємося з людьми, які поводяться з нами несправедливо. У таких випадках наші предки керувалися принципом «око за око», щоб покарати кривдника. Можливо, в чомусь вони мали рацію. Хоча багато сучасних філософів, такі, як Ганді, що не дотримуються цього принципу.

Люди, здатні завдати удару, постійно проникають в наше життя. Це, на жаль, неминуче зло. Можна потім дистанціюватися від таких людей, щоб уникнути наступного удару. Більш того — така поведінка з вашого боку буде єдино правильною. Але чи потрібно завдавати удар у відповідь, ось в чому питання.

фото persons-info.com

Махатма Ганді вважав, що бажання жити за принципом «око за око» засліплює людину. Адже якщо на заподіяне зло відповісти злом — немає ніякої гарантії, що вам знову не воздадуть злом за тим же принципом. Колообіг зла у світі робить його огидним.

Крім того зло очорнює людину, яка його скоїла. Якщо вам не властиво зробити підлий вчинок, навіть у відповідь на чужу підлість — навіщо ламати себе? Ви станете від цього щасливішим? Навряд чи.

фото nfo-mir.com

Якщо ви будете жити за принципом поганих людей, то цим ви посилити їх вплив. Це означає, що ваші особисті принципи виявилися слабкішими принципами тих людей, які заподіяли зло. Ви для чогось зламали себе. Для чого? Що ви хотіли цим довести? Що зло завжди сильніше добра?

Не варто очорняти душу ненавистю

Бути гарною людиною потрібно не для інших. Показна доброта ніколи не була щирою. Хорошою людиною потрібно бути перш за все для себе.

Робіть добре — бо це властиво вашій природі

фото blogspot.com

Чиніть правильно — бо інакше ви просто не можете. Не варто одягати на себе чужі жорстокі принципи — вони для вас занадто незручні.

Якщо ви вважаєте себе хорошою людиною — то й залишайтеся хорошою людиною. Можете повірити — таких людей чимало у світі.

А якщо ви все-таки вирішили заподіяти зло, керуючись, що принцип «око за око» правильніший, то на одну хорошу людину у світі стане менше. Виявиться, що філософ Ганді мав рацію, коли вважав, що світ сліпне від зла. А цього не можна допустити.