Проста хитрість для шаленого врожаю полуниці – перевірений спосіб

649

Полуницю пробує вирощувати багато городників, але не всі знають, як за нею правильно доглядати, щоб щорічно досхочу ласувати її смачними плодами. Мені вдається збирати багатий врожай полуниці завдяки нескладним маніпуляціям. І сьогодні я навчу вас, що для цього потрібно робити.

фото mtdata.ru

Найчастіше більшість городників не знає: чи потрібно підстригати полуницю у літній період? Тут немає нічого дивного, адже існує багато різновидів сортів полуниці, які вимагають до себе індивідуального підходу.

Наприклад, ремонтантну полуницю необхідно підрізати не влітку, а навесні, перед появою плодів. Забираються всі засохлі та пошкоджені листочки.

Якщо полуниця посаджена у цьому році і їй не завдано ніякої шкоди комахами або хворобами, то підстригати її після появи плодів не потрібно. Але у наступному сезоні її обов’язково потрібно буде підстригти після збору врожаю.

Як це зробити правильно

З куща полуниці потрібно видалити всі листи і залишити тільки «розетку». Вона знаходиться у середині куща. До зими всі листочки встигнуть відрости і рослина легко перезимує.

фото jemchyjinka.ru

Після обрізання необхідно обробити рослину від шкідливих комах і хвороб. Це стосується і грунту між кущами. Сьогодні у продажу є безліч засобів обробки. Мені особисто дуже подобаються Вермітек, Топаз і Свич. Але ви можете вибирати на свій розсуд.

Після процедури обрізання необхідно внести добрива – азот. Я віддаю перевагу аміачной селітрі. Головне в цій справі – не переборщити, інакше, на наступний рік, ми отримаємо масивні кущі, але мало ягід.

Рецепт добрива

Для приготування розчину, розведіть 10 грам селітри у 10 літрах води і поливайте їм свої рослини з розрахунку 200-300 мілілітрів на кущ. Кількість розчину на кущ залежить також від складу грунту. Пісок вимагає більше рідини, ніж, наприклад, глина, або інший важкийа грунт. Пам’ятайте, переливати не варто.

Коли ви побачите, що обрізані листочки знову виросли, то з настанням холодів потрібно буде внести ще добрива. На цей раз нам знадобиться фосфорно-калійне добриво. Можна використовувати монофосфат калію. Він допоможе рослинам перезимувати і підвищити їх стійкість перед хворобами. Через два тижні це добриво потрібно буде внести повторно.

Ось так я доглядаю за своєю полуницею, щоб побалувати себе і свою сім’ю багатим врожаєм.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем