Остаточний секрет довголіття ще належить відкрити. Але вже очевидно, що певні звички, точно шкідливі для здоров’я і значно скорочують життя.
З іншого боку, є здорові звички, які запобігають передчасному старінню і хворобам, що виникають внаслідок природного перебігу часу.
Але яким ще звичкам ми повинні слідувати, щоб продовжити своє життя?
1. Наступного разу, коли вас запитають: “Суп або салат?”, відповідайте: “Обираю салат” (+2 роки)

Італійські дослідники виявили, що вживання великої жмені сирих овочів кожного дня, може продовжити наше життя на 2 роки. Чому сирі? Приготування овочів може знизити вміст антиоксидантів до 30%.
2. Кожного дня згадуйте закон: зайва вага, від якої ми не позбулися сьогодні, може вбити вже завтра (+3 роки)

Дослідники з Університету Алабами виявили, що ігнорування маси тіла може скоротити життя в середньому до 3 років. Надлишковий жир збільшує ризик діабету, серцевих захворювань, інсульту і раку товстої кишки.
Якщо у вас є “алергія” на вправи, спробуйте потіти в сауні. Цей спосіб теж допомагає позбутися зайвої ваги. Однак, пам’ятайте, що цей метод – не для всіх.
3. Їжте волоські горіхи (+3 роки)

Дослідники з Університету Лома Лінда проаналізували образ життя 34 000 адвентистів сьомого дня – релігійного населення, відомого своїм довголіттям.
Аналіз показав, що секрет довгого життя цих людей полягав в тому, що вони споживають волоські горіхи 5 днів на тиждень.
4. Чим більше друзів – тим довше життя (+7 років)

Австралійські дослідники прийшли до дивовижного висновку. Ті, у кого більше друзів, живуть довше. Для звичайної людини це може означати збільшення терміну існування на 7 додаткових років.
Так, це правда, що деякі друзі можуть час від часу втягувати нас у шкідливі звички. Але врешті решт, дружба приносе більше користі, ніж проблем.
Пам’ятаючи про це, спробуйте знайти друзів на роботі, обмінятися парою слів в спортзалі, або просто привітатися з сусідом, з яким ніколи не розмовляєте.
5. Повторюйте щодня: “Є життя після пенсії” (+7 років)

Принаймні, ви повинні вірити в це, якщо хочете прожити довше. Дослідження людей похилого віку, проведене Йєльським університетом, показало, що люди, які позитивно ставляться до процесу старіння, живуть на 7 років довше, ніж ті, хто через це постійно сумує.
Стаття несе інформаційний характер. Будь-які поради, в першу чергу, обговорюйте зі своїм лікарем.