Прозорі тварини, які доводять, що ця планета — диво наяву

290

А ви знали, що деякі тварини знайшли плащ-невидимку Гаррі Поттера? Ні, ми не жартуємо! І після того, як ви побачите ці прозорі види, навіть ви повірите, що у них може бути плащ-невидимка.

Дивно, але ці види не були схожими на себе теперішніх з самого початку. Вони поступово еволюціонували й змінювали своє тіло. Гортайте сторінку вниз, щоб побачити незвичайних прозорих тварин, яких так і хочеться помацати руками.

1. Прозора молода риба-хірург

Якщо вам цікаво, чому ця красива прозора риба виглядає знайомою, це тому, що вона є членом родини Дорі, супутником Немо з мультфільму “У пошуках Немо“. Це молода риба-хірург, і її вид називається Acanthuridae. Вони живуть у тропічних морях.

2. Португальська людина війни

Португальський морський коник або Physalia physalis – це не медуза, навіть якщо виглядає як медуза, вона має довгі щупальця, а її жало надзвичайно болюче і отруйне, смертельне як для риб, так і для людей. Свою назву ця істота отримала за дивний вигляд. Існує кілька видів морських котиків, найпопулярніший з яких — атлантичний португальський морський котик, що мешкає на поверхні океану поблизу Португалії.

3. Метелик-склокрил

На відміну від звичайних метеликів, цей — прозорий і не має яскравих кольорів. Він називається Greta oto і є представником підродини Danainae, триби Ithomiini та підтриби Godyridina. Метелик-склокрил, як його зазвичай називають, використовує свої прозорі крила для маскування.

4. Крижана риба

Chaenocephalus Aceratus, відома як чорноперий криголам, належить до сімейства крокодилячих криголамів і мешкає переважно в Антарктиці. Її кров напівпрозора, як і тіло, і вона має дуже слабкий окостенілий скелет і зябра кремово-білого кольору.

5. Морський аґрус

Це миле створіння, схоже на крихітну скляну кульку, називається Pleurobrachia pileus, але воно більш відоме як “морський аґрус” і може досягати 2,5 см завбільшки. Це гребінчастий молюск, який живе у відкритих водоймах. Його щупальця у двадцять разів довші за тіло і використовуються для обвивання здобичі.

6. Креветка-привид

Palaemonetes paludosus — істота, найбільш відома як креветка-привид. Вона походить з південного сходу США і насправді є прозорою креветкою. Вона живе в прісній воді, переважно в озерах, і харчується планктоном. Прозорість слугує їм чудовим камуфляжем.

7. Ланцюжок істот Salpa Maxima, пов’язаних між собою

Salpa maxima — бочкоподібний планктонний тунікат. Їхня справжня назва — просто сальпа. Желеподібна структура тіла допомагає їм рухатися, скорочуючись і перекачуючи через тіло воду. Сальпа живе в холодних водах і може рухатися поодинці або в колоніях, утворюючи довгі ланцюжки.

8. Скляна жаба

Дуже незвично думати, що може існувати прозора жаба. Вона дійсно існує на півдні США, називається скляна жаба і належить до родини земноводних Centrolenidae. Зазвичай вони мають лаймово-зелений колір, проте велика кількість скляних жаб повністю прозорі, і в результаті їхні органи, наприклад, серце, видно.

9. Амфіпод Cystisoma Neptuni

Амфіпод Cystisoma Neptuni — це земноводна істота з морських глибин, яка має напівпрозоре тіло. Її замасковане тіло захищає її від хижаків, і її можна побачити тільки на фотографіях через спалах фотоапарата.

10. Скляний восьминіг або Vitreledonella Richardi

Скляний восьминіг, який насправді називається Vitreledonella richardi, може виглядати як скульптура, але він справжній. Він належить до сімейства Amphitredidae, він желатиноподібний і повністю прозорий, і його можна знайти в тропічних морях. Він також не буває дуже великим, довжина його мантії варіюється від 11 до 45 см.

11. Пелагічний голозябрик

Пелагічний голозябрик — один з найвідоміших черевоногих молюсків. Це мисливець у відкритому океані, який у плані тіла та рухів нагадує рибу. Для захоплення своїх жертв, якими є лише медузи, він використовує свої рогоподібні ринофіри. За розмірами він теж досить невеликий — його максимальна довжина досягає всього 5,5 см.

12. Молодняк риби-корови

13. Жук золота черепаха

Цей красивий жук, який виглядає абсолютно нереально, — це Charidotella sexpunctata або, як він більш відомий, жук золота черепаха. Він належить до сімейства жуків-листоїдів, Chrysomelidae. Цікаво те, що його забарвлення змінюється на різних етапах життя, під час росту, спарювання тощо. Дорослі жуки золотистої черепашки перетворюються із золотистих на червоних, коли перебувають у стані стресу.

14. Морський ангел

Морські ангели, гімносомати, або просто морські метелики — це молюски, які живуть у Північному Льодовитому океані. Вони гермафродити й харчуються, пурхаючи у воді. Вони повністю прозорі й мають педальні крила, які роблять їх схожими на літаючих ангелів, коли вони рухаються.

15. Скляний кальмар

Cranchiidae широко відомі як скляні кальмари. Існує близько 60 різних відомих видів сімейства Cranchiidae, і довжина їх мантії варіюється від 10 см до понад 3 м. Вони мають напівпрозору шкіру, яка використовується як камуфляж для захисту від хижаків, а також допомагає їм ловити здобич.

16. Равлик з напівпрозорою мушлею

Поділіться коментарем