Причина, чому коти люблять спати в ногах вашого ліжка

223

Ви ділите своє ліжко з кішкою, або ваша кішка ділить своє ліжко з вами?

Від гніздування в раковині у ванній кімнаті до плетіння між вашими ногами, коли ви намагаєтесь ходити, коти, здається, не проти порушувати ваш особистий простір. Особливо це стосується господарів, які не можуть витягнути ноги вночі, бо кіт займає, здається, весь вільний простір в ногах ліжка.

642962-angela-kotsell-gettyimages-1001358082-2a3012e634a7ccdb619d9b0e132070fe.jpg

Коти — істоти не дуже уважні, але це не єдина причина, чому вони так роблять.

Згідно з сайтом Vets Explain Pets, коти мають тенденцію залишатися в безпосередній фізичній близькості до людини, яка за ними доглядає. Якщо ви годуєте їх і задовольняєте інші їхні потреби, вони хочуть бути поруч.

Якщо це так — і жоден кіт не може це підтвердити — то чому б не вибрати місце ближче до вас? Це може бути пов’язано з інстинктом виживання. Заплутатися в постільній білизні або вирватися з чиєїсь руки — не найкраща ситуація для кота, який завжди хоче бути готовим до втечі. Перебування в ногах ліжка забезпечує їм свободу пересування. (Це також може бути причиною того, що коти не люблять сидіти на згорнутій в клубок постільній білизні або ковдрі, воліючи розминати її, щоб вона була гладенькою.)

Деякі коти також можуть відчувати відповідальність за ваш добробут і прагнути бути поруч як захисний механізм. Перебування в ногах ліжка також дозволяє бачити, хто входить і виходить з кімнати.

Звісно, тут може бути присутнім і певний егоїзм. Перебування поруч з людиною вночі, випромінюючи тепло тіла, створює більш затишну обстановку. Хоча коти, як правило, виражають прихильність, лягаючи поруч з вами, частково це робиться для того, щоб їм теж було комфортно. А оскільки коти за своєю природою територіальні, їхній погляд на все це може дещо відрізнятися від вашого. Кішка може думати, що вона ділить з вами своє ліжко.

Поділіться коментарем