Психологи пояснюють, чому борода змушує чоловіків відчувати себе привабливими

721

Чому чоловіки відрощують бороду?

Згідно з опитуванням, проведеним на замовлення компанії по догляду за бородою Honest Amish, чоловіки відчувають себе більш впевнено з бородою. Насправді опитування показало, що кожен п’ятий чоловік відмовився б від занять любов’ю на рік, якби могли досягти того, щоб мати ідеальну бороду. Це опитування може бути влучним. Будь-який скролінг фотографій в соціальних мережах може показати вам, що волосся на обличчі у чоловіків є.

Навіть якщо більшість чоловіків не відмовилися б від сексу заради ідеальної бороди, це не означає, що переважна більшість з них не бажає мати мужнє волосся на обличчі. Для чоловіків волосся на обличчі схоже на те, як жінки ставляться до свого волосся, ваги, шкіри або “тілесних активів”. Борода може підвищити або знизити самооцінку чоловіка.

Цікаво, як невелика кількість волосся на обличчі може змінити думку чоловіка про себе.

feel attractive

Що говорить наука про чоловіків, які мають бороду

Психологи дослідили цей феномен і пояснили, чому борода є такою важливою частиною іміджу чоловіка. Читайте далі, щоб дізнатися, що вони виявили.

1. Наявність бороди є ознакою мужності (принаймні для багатьох чоловіків).

Суспільство може бути сучасним, але важливість мужності (принаймні, у свідомості багатьох чоловіків) не сильно змінилася протягом століть. Чоловіки — це територіальні істоти, які хочуть утвердити своє панування над своїми володіннями, і для деяких із них борода є символом цього панування. Вона надає їм сили та впевненості, майже як обладунки для солдата.

Дарвін припустив, що в давнину борода використовувалася для залякування інших чоловіків-супротивників. Вона вказувала на владу, силу, соціальний статус або навіть багатство. У наші дні борода може не дорівнювати всьому цьому, але вона створює видимість всього цього, а це головне.

Цілком логічно, що наявність бороди дозволяє чоловікові відчувати себе більш мужнім. Адже волосся на обличчі — це побічний ефект тестостерону, чоловічого гормону. Цей гормон відповідає за багато чоловічих функцій в організмі, таких як нарощування м’язів, розвиток сперматозоїдів і здорову ерекцію. З наукової точки зору, борода дійсно є показником мужності. Саме тому жінки зазвичай не мають волосся на обличчі, якщо тільки у них немає дисбалансу тестостерону.

Одним із соціальних побічних ефектів бороди та маскулінності є те, що люди вважають чоловіків з бородою більш агресивними, ніж чоловіків без бороди. Існує багато досліджень, які це підтверджують. Так, у дослідженні, проведеному вченими з Університету Нової Англії та Університету Квінсленду, було показано, що люди можуть розпізнати гнів бородатого чоловіка швидше за його щастя.

Здається, що суспільство іноді пов’язує маскулінність з агресією.

Однак зовнішність може бути оманливою.

Хоча наявність бороди може змусити чоловіків відчувати себе більш мужніми й домінантними, це не обов’язково робить їх більш агресивними, навіть якщо вони виглядають саме так. За словами Марка Треверса, доктора філософії, психолога і письменника, борода має подвійний характер. Такі чоловіки можуть створювати враження більш домінівної особистості, але посмішка може пом’якшити це враження, роблячи їх більш надійними, товариськими та приязними за тих, хто не має волосся на обличчі.

Виходячи з усіх цих висновків, не дивно, що чоловіки відчувають себе більш мужніми, коли у них є борода. Суспільство також ставиться до них як до більш мужніх, що може впливати на те, як чоловіки ставляться до своєї бороди на підсвідомому рівні.

2. Жінок, здається, більше приваблюють чоловіки з бородою.

Однією з головних причин, чому чоловіки можуть відчувати себе більш привабливими з бородою, є те, що… ну… вони такі і є! Багато досліджень показали, що жінкам подобаються чоловіки з бородою. Чоловіки можуть відчувати себе більш мужніми й сильними з бородою, але жінки також бачать їх такими. Борода — це майже ідеальна заміна словесних загравань.

Борода в моді, але це не лише модний тренд. За бородою може стояти еволюційна мета. З одного боку, борода є унікальною ознакою чоловічої статі. Існує безліч тварин, тіло яких повністю вкрите волоссям, але в жодної з них воно не росте на обличчі, як у людини. Мавпи є близькими до нас, але волосся навколо їхніх облич стосується волосся на тілі, а не на обличчі.

Дарвін припустив, що чоловіки почали відрощувати бороду як декоративну ознаку, щоб приваблювати представниць іншої статі. Це схоже на те, як тварини відрощують певні кольори пір’я або розвивають певні звуки, щоб привабити партнера. Оскільки доісторичних жінок більше приваблювали чоловіки з бородою (як і зараз), доісторичні чоловіки були більш успішними у продовженні роду.

Цей успіх, ймовірно, просочувався з покоління в покоління, перетворившись в якийсь момент на впевненість у собі. Не секрет, що жінки люблять впевнених у собі чоловіків, що додає чоловікові привабливості.

Якщо ви чоловік, або знаєте чоловіка, який хоче приваблювати більше жінок, відростити бороду — чудове рішення. Звичайно, слід тримати її охайною, щоб отримати від неї максимальну користь.

3. Борода може маскувати риси, які чоловікові не подобаються в собі.

Для чоловіків волосся на обличчі може бути тим, чим є макіяж для жінки. Воно може використовуватися, щоб приховати такі речі, як прищі, шрами, пухкі щоки, пігментні плями або будь-що інше, що чоловікові не подобається в його шкірі. Можна зайти ще далі та з’єднати бороду з бакенбардами для повного покриття.

Можливість приховати ті частини тіла, які вам не подобаються, підвищить впевненість у собі та змусить вас відчувати себе більш привабливими. Однак на цьому все не закінчується. Борода також може функціонувати подібно до косметичної хірургії, але без операції.

Якщо чоловіки підтримують свою бороду в належному стані, особливо у професійного перукаря, вона може бути обрамленням обличчя, підкреслювати очі та навіть змінити форму обличчя до більш привабливого. Коли людина має такий рівень контролю над своєю зовнішністю, не дивно, що вона відчуває себе надзвичайно привабливою.

4. У деяких релігіях гоління бороди є гріхом.

Спочатку може здатися, що релігія не має ніякого відношення до того, щоб чоловік відчував себе привабливим, але якщо вам потрібні докази, просто відвідайте будь-яку церковну службу світу. Релігійні чоловіки — одні з найвпевненіших чоловіків, яких ви зустрінете. Їхня духовність піднімає їх таким чином, що дозволяє речам котитися з них, не впливаючи на їх самооцінку. Вони віддають її в руки тієї вищої сили, в яку вірять, і тримаються з упевненістю королівської особи.

У багатьох релігіях волосся на обличчі є священним, тому чоловіки (як і жінки) не стрижуть його. Чоловіка з поголеним обличчям можуть уникати в їхніх громадах, через що рівень їхньої впевненості в собі може сильно постраждати. Зрештою, думка про те, що ти не в ласці у Бога, може викликати серйозне занепокоєння.

У релігійному світі гріх може позбавити людину посади або влади. Втрата такого роду влади може завдати удару по впевненості людини в собі. Тому можна з упевненістю сказати, що в цих релігіях борода чоловіка сприяє його успіху і впевненості в релігії.

Це призводить до того, що він стає більш привабливим для жінок в релігії. Жінок природно приваблюють успішні, впевнені в собі чоловіки, які мають владу. Те, що влада духовна, не робить її менш привабливою за інші види влади.

5. Чоловіки з бородою часто вважаються більш компетентними, особливо як главу сім’ї.

Ця концепція є суто думкою і не обов’язково відповідає дійсності. Волосся на обличчі не робить бороданя кращим за чисто поголеного. Однак сприйняття — це часто все, коли справа доходить до певних ситуацій. Два приклади: коли чоловік шукає роботу або коли жінка шукає когось, з ким можна було б оселитися.

До чоловіка з бородою можуть ставитися інакше, ніж до чисто поголеного, навіть члени сім’ї та друзі. Борода створює враження інтелігентності, впевненості, міцності, сили та вищості. А кому не сподобається, коли до нього ставляться так, ніби його постійно ставлять на п’єдестал?

Більшість чоловіків не сприймають таке ставлення до себе (на жаль, завжди знайдеться кілька самозакоханих), але воно може дати їм значний поштовх упевненості в собі й змусити їх відчути себе більш привабливими.

Міркування про те, чому борода робить чоловіків привабливішими

Борода — це просто волосся на обличчі, яке може мати або не мати акуратну форму. Однак для чоловіків це як суперсила. Здається, що вона збільшує їхню мужність, силу, успіх, впевненість і привабливість.

Поділіться коментарем