"Інтуїція — знак вищого інтелекту" – цікава думка вченого

827
Інтуїція — знак вищого інтелекту - цікава думка вченого

Інтуїцію споконвіку вважали даром Божим, який не підкоряється ніяким логічним законам. Однак, багато хто здивується, якщо почує, що інтуїція — знак вищого інтелекту. Ця цікава думка вченого варта того, щоб її уважно роздивитися. Бо сам великий Ейнштейн, чий інтелект досі приголомшує світ, сказав:

“Той, хто володіє інтуїтивним розумом, обранець небес, в той час, як той, хто володіє раціональним розумом всього лише слуга обраного. Але наше суспільство віддає перевагу слузі обранцю”.

Герд Гигеренцер, який займає пост директора Інституту людського розвитку, вважає, що інтуїція працює, подібно до хірурга. Вона відразу відсікає ті речі, які не можуть мати значення. У результаті залишаються тільки ті, які допоможуть домогтися правильної відповіді.

Чому інтуїція схожа на диво? Тому що, коли ми раціонально намагаємося знайти відповідь на питання — то ми бачимо всі етапи рішення. У той час як при добре розвиненій інтуїції ми бачимо відразу відповідь.

фото sokrovennik.ru

Якщо порівняти мозок з обчислювальною машиною, то можна сказати, що якщо раціональний розум працює, як калькулятор, то інтуїтивний розум подібний надшвидкісному комп’ютеру.

Гигеренцер у своїй книзі написав:

“Коли я працюю над проектом, я намагаюся покладатися на інтуїцію. Я не завжди можу пояснити, чому вибираю рішення, яке мені здається правильним на інтуїтивному рівні. Але я довіряю сам собі та рухаюся вперед.

Крім того я і в особистому житті прислухаюся до інтуїції. Навіть коли я познайомився зі своєю майбутньою дружиною, то я довірився внутрішньому чуттю, відставивши у бік обчислення. У підсумку я просто відчув, що вона то, що мені було потрібно.”

Той, хто володіє хорошою інтуїцією, може вважати, що йому дісталися мізки вищого порядку, ніж в інших. Цим подарунком потрібно вміти користуватися. Адже саме інтуїція змушує людину вести полювання за знаннями та виявляти цікавість. Такий мозок просто не може собі дозволити бути в невігластві.

фото domashniy.ru

Зараз на нас ллється занадто багато інформації. У ній легко просто потонути. Той, хто володіє інтуїцією має можливість відкидати непотрібну інформацію, залишаючи лише важливу. Він не дозволяє собі “завантажуватися” сміттям. А тому, вчіться прислухатися до своїх внутрішніх відчуттів, можливо вони найбільш вірні.

Просто повірте, що інтуїція — знак вищого інтелекту. Ця цікава думка вченого, варта того, щоб її послухати та зробити висновки, задіявши свою власну інтуїцію.

Поділіться коментарем