"Комп'ютерні ігри — сенс життя марного покоління" – особиста думка

742
Комп'ютерні ігри — сенс життя марного покоління - особиста думка

“Комп’ютерні ігри — сенс життя марного покоління” – це особиста думка історика з Ізраїля, Юваля Ной Харари. Він переконаний, що новітні технології призведуть до формування нового класового прошарку суспільства. При чому, настільки марного, що ці люди просто не зможуть влаштувати своє життя без комп’ютера. Їхнє життя — це віртуальний світ, а робота — це комп’ютерні ігри.

фото sokrovennik.ru/uploads/wysiwyg/images/blobid172.jpg

У своїй колонці в The Guardian чоловік пише, що майбутнє за роботами й алгоритмами. І не всі люди зможуть в нього втесатися. Сотні нині відомих професій просто зникнуть. Їм на заміну прийдуть нові — такі, як дизайнер віртуального світу. Але вона не всім буде під силу.

“Ця професія дуже креативна та вимагає особливого підходу. Тому не зрозуміло, чи зможе, наприклад, таксист чи страховий агент у віці, перевчитися й стати таким дизайнером”, – роздумує Харари.

Автор переконаний, що в майбутньому виникне ряд проблем з професіями. Навіть не стільки з тим, чи переорієнтуються на них люди. А більше його турбує створення зовсім нових професій, в яких люди таки зможуть справлятися краще за роботів.

“Вже до 2050 року матимемо клас даремних людей. І це будуть не просто безробітні. А й ті, які мають бажання влаштуватися на роботу, але такої доступної – для них просто не знайдеться”, – говорить автор книги «Homo Deus: коротка історія завтрашнього дня», Юваль Ной Харари.

Та це не значить, що бувши без роботи, ці люди бідуватимуть. До того часу капітал, що накопичиться за роки, дозволить їх утримувати й виплачувати певні кошти. Ба більше, проблеми будуть не з грошима. А з відсутністю роботи й задоволення від цього процесу. А коли людина сидить без діла, незадоволена, то в неї потихеньку починає “їхати дах”, – вважає історик.

Та більшість людей все ж таки знайде себе в комп’ютерних іграх. Саме там вони знайдуть необхідні емоції, які не може забезпечити реальний світ.

Схоже, що створення цього нового класу починається вже сьогодні. Бо багато людей відмовляються від звичайних професій заради відеоігор. Американські економісти дослідили, що 22% чоловіків у США, які не мають вищої освіти, протягом останнього року ні дня не працювали. А за 15 останніх років кількість часу у людей з низькою кваліфікацією збільшилася на 4 години щотижня. Три години з 4 – вони витрачають саме на відеоігри.

фото cdn.igromania.ru/mnt/articles/1/8/f/9/1/d/30989/preview/02ab2825469425b9_1920xH.jpg

Історик вважає, що вже у 2050 році людям доведеться досліджувати нові правила життя. У вигляді відеоігор, нових релігійних вчень та політичних укладів. З’являться нові правила поведінки та ритуали.

У своєму підручнику він пише, що людство буде сповідувати нову ідеологію — датаізм. У ній людина втрачає свою роль ключової ланки. На перше місце вийдуть технології, цифри та алгоритми. А ще усталену систему цінностей змінить техногуманізм. Люди розвиватимуться на основі нейроінтерфейси та кіборгізації. А до 2100 року люди зникнуть, як вид, модифікувавши себе з допомогою штучного інтелекту та біотехнологій.

Це особиста думка ізраїльського історика, Юваля Ной Харари, яку він виклав у своїй книзі. Чоловік впевнений, що комп’ютерні ігри — сенс життя марного покоління. Але цього не уникнути.

Поділіться коментарем