«Мурашник» без випічки — це швидкий тортик з вареним згущеним молоком. Можна сказати, що цей рецепт — експрес-версія відомого всім радянського “Мурашника”. До речі, десерт винайшли ще 1970-х роках, але він і досі не втратив своєї популярності. І що так манить ласунів до цього десерту, коли полиці кондитерських просто заставлені яскравими, кремовими, зефірними тортами?

фото i.ytimg.com/vi/75gp0vBSQwg/maxresdefault.jpg

Мабуть, що сама його історія та простота приготування. Бо точно немає таких, кого б дитинстві мама чи бабуся не шанувала такою рихлою, солодкою випічкою. Якщо “прадід” “Мурашник” складається всього з кількох інгредієнтів та випікається, то наш “сучасний” десерт готується зовсім просто. Випікати нічого не треба — коржі ми замінимо на готове печиво. Ну а над кремом вже доведеться потрудитися. Хоча, що там трудитися? Покришити, перемішати — смакувати!

Вам знадобиться

фото autogear.ru/misc/i/gallery/98503/2775087.jpg
  • Печиво — 600 г
  • Згущене варене молоко — 500 г
  • Вершкове масло — 100 г
  • Сметана — 2 ст. л
  • Молочний шоколад — 30 г
  • Волоські горіхи — за смаком

«Мурашник» без випічки — рецепт

фото im30.club/wp-content/uploads/2019/02/2019-02-24_21-01-48_221749.jpg
  • Найкраще купити печиво, що називається “Топлене молоко”. Оцю хрумку смакоту подрібнити до стану крихти. Можна руками, можна качалкою і навіть блендером. Використовуйте те, що швидше попадеться під руку.
  • В окремій мисці збити згущене молоко. Як тільки воно буде рідшати, додати сметану й збити до однорідності. А тоді вкинути вершкове масло. Ще раз збити міксером.
  • Волоські горіхи можна попередньо обсмажити на сухій сковороді, щоб були смачнішими та більш ароматними. Потім додати їх в крем. Перемішати ложкою.
  • І фінішні роботи — змішати крихту з печива та крем. Перемішати якомога краще, щоб крем просочив найменші крихітки печива. Готову масу викласти на блюдо для подачі. І, звісно, що у формі мурашника.

Посипати його тертим шоколадом й поставити в холодильник мінімум на 1 годину. За цей час і масло і згущене молоко захолонуть і торт можна буде різати. Та, коли малеча вже стоїть над душею з вимогами швидше розпочати трапезу, то можна його з’їсти й ложками.

фото gdetortblob.blob.core.windows.net/gdetort-shop/23514_%D0%9C%D1%83%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B5%D0%B9%D0%BD%D0%B8%D0%BA.jpeg

«Мурашник» без випічки — це швидкий тортик з вареним згущеним молоком на радість всій родині. Він простий, але такий смачний, що перед ним нікому не встояти. Отож, приємного вам чаювання!