"Роблячи добро, не чекайте добра у відповідь" – 8 золотих правил

1837
Роблячи добро, не чекайте добра у відповідь - 8 золотих правил

Є таке народне українське прислів’я: “Роблячи добро, не чекайте добра у відповідь”. Як відомо, творчість народу – це його і мудрість, і численні спостереження. Тому в сучасному світі на основі цього твердження предків, існує 8 золотих правил спілкування та поведінки, які допомагають людині в житті. Адже, все наше життя-буття наскрізь просякнуте цим, і це прекрасно. Дружня підтримка, повага, любов, які йдуть від інших людей, не тільки підтримують в скрутних життєвих ситуаціях, а й є неодмінним атрибутом успішності і щастя.

Однак, для того, щоб підтримувати хороші відносини з оточуючими, необхідно дотримуватися певних правил спілкування. Розглянемо 8 золотих правил спілкування.

Не накопичуйте образи – це дорогого коштує

фото https://snob.ru

Необхідно навчитися прощати. Це потрібно не іншим, а вам, в першу чергу. Не обов’язково при цьому продовжувати спілкуватися з кривдником.

Не ображайтеся на дітей за те, що вони вас не розуміють

фото http://rebenkoved.ru

Щоб зрозуміти, треба пройти той же життєвий шлях. Між вами більша часова дистанція. Так було і так буде. Проблема батьків і дітей – вічна проблема.

Роблячи добро, не чекайте добра у відповідь

фото https://3.bp.blogspot.com

Не очікуйте, що оточуючі повинні вас любити, поважати. Навчіться отримувати задоволення від того, що ви даєте і робіть добро тоді, коли є поклик душі, а не тоді, коли вас змушують.

«Благословен той, хто нічого не чекає, тому що він ніколи не буде розчарований» (О.Попов).

Не критикуйте

фото https://img01.rl0.ru

«Критика марна, бо вона змушує людину оборонятися і, як правило, людина прагне виправдати себе. Критика небезпечна тому, що вона зачіпає почуття власної значущості і викликає образу» (Д. Карнегі).

Не сперечайтеся

фото https://familyexpert.ru

Все одно нікому нічого не доведете. Кожен залишається при своєму. Все одно інший не зможе зрозуміти вас, тому що у нього інший життєвий досвід.

«У світі існує тільки один спосіб узяти гору в суперечці – це ухилитися від неї» (Д. Карнегі).

Не нав’язуйте своє минуле оточуючим, якщо вас про це не просять

фото https://i.pinimg.com

Будь-яка нав’язана дія, навіть любов, – це агресія.

Оцінюючи поведінку іншої людини, постарайтеся взяти до уваги ситуацію і обставини

фото http://alwaysbusymama.com

Наш позитивний образ «Я» багато в чому пов’язаний з тим, що ми можемо пробачити собі неналежну поведінку, зіславшись на несприятливу ситуацію і обставини, але не прощаємо іншого, будуючи його цілісний портрет, виходячи з конкретної ситуації і обставин.

Не вимагайте і не чекайте від інших схожості з вами

фото https://i.pinimg.com

Є різні «види» людей, які відрізняються різними рівнями свідомості і самосвідомості. Ці видові відмінності між людьми такі ж, як і між різними видами тварин (мураха, слон, мавпа та ін.). Але навіть серед людей одного і того ж виду є індивідуальні відмінності. Тому не варто дивуватися різниці думок, вчинків, мотивів і цінностей. Постарайтеся приймати людей такими, якими вони є.

Ці 8 золотих правил філософії людського життя допоможуть вам жити в гармонії з собою. Якщо запам’ятати хоча б одне з них: “Роблячи добро, не чекайте добра у відповідь”, вам буде легше розібрати на частини ту скрутну ситуацію, в якій вам не допомогли. Можливо, тоді ви зрозумієте, чому так сталося. Може, виявиться, що в цьому є і ваша вина? 

Поділіться коментарем