“Їж і худни” – це позитивна дієта від вчених з США, яка сподобається всім, хто хоче гарну фігуру. Останнім часом великою популярністю користується схема харчування 16/8, яку називають «інтервальним голодуванням».
При дотриманні всіх рекомендацій і відсутності проблем з метаболізмом ця дієта практично гарантує стовідсотковий результат — зниження зайвої ваги і навіть нормалізацію підвищеного тиску.
Дієта 16/8 – досить оригінальний і незвичний багатьом спосіб схуднення і контролю ваги, суть якого полягає в необмеженому споживанні їжі тільки в певні години.
Але є в ній і свої «підводні камені»
За правилами харчування 16/8, їсти можна тільки вісім годин на добу (звідси і цифра «8» в назві), решта 16 годин необхідно голодувати. При цьому кількість прийомів їжі може бути будь-яким, і їсти можна що завгодно.
Якщо ви хочете схуднути ще швидше, розробіть графік тренувань. Займатися потрібно щоранку, хоча б по 8 хвилин. Погодьтеся, це така дрібниця, проте в підсумку вона принесе приголомшливий результат.
На думку дієтологів, найкращим рішенням буде лягати спати приблизно о 10 годині вечора. Так, до ранку ви не встигнете зголодніти, і режим харчування 16/8 дійсно надасть ефект.
Щоб поліпшити результат дієти і забезпечити організм необхідними нутрієнтами, потрібно включити в раціон такі продукти:
- яйця
- пісне м’ясо, птицю
- насіння і горіхи
- квасоля, горох, нут та інші боби
- нежирні і несолодкі молочні продукти, натуральний йогурт.
Вище перераховані продукти спалюють жир, є джерелами протеїну, допомагають позбавлятися від жирових відкладень, втамовують голод і сприяють формуванню м’язового корсета.
Також для високої ефективності дієти “Їж і худни”, необхідно включити в раціон продукти, що оздоровлюють:
- болгарський перець і помідори (багаті лікопін і каротиноїди)
- будь-яку капусту, шпинат та інші зелені овочі
- яблука, апельсини, грейпфрути та інші фрукти з високим вмістом клітковини
- смородину, ожину, малину, чорницю, а також інші сині та червоні ягоди.
Ці продукти є джерелами антиоксидантів, клітковини, вітамінів і мікроелементів.
Щоб збалансувати свій раціон на дієті 16/8, досить включити в один із прийомів їжі на один продукт з обох категорій («Оздоровча» і «Жироспалювачі»).
Природно, в споживанні шкідливих продуктів краще себе обмежувати. Особливо не варто захоплюватися переробленими вуглеводами — цукром, хлібом та іншої випічкою, макаронними виробами і білим рисом. Виключіть також трансжири.
А ось води, навпаки, пийте якомога більше, оскільки вона прискорює метаболізм і вгамовує почуття голоду. Що стосується спиртних напоїв, щоб досягти результатів, що вражають, обмежтеся двома-трьома келихами в тиждень.
Як не зірватися
Щоб домогтися бажаного результату, головне дотримуватися дієти 16/8 на регулярній основі, не роблячи перерв. Ось кілька порад, які допоможуть вам уникнути «зривів»:
- Біжіть від голоду. Зробіть пробіжку, розминку, займіться йогою.
- Пожуйте жувальну гумку без цукру або почистьте зуби.
- Проведіть експеримент. Запустіть таймер на телефоні і поспостерігайте, скільки часу вас буде мучити апетит. Завдяки цьому в наступний раз вам буде набагато легше пережити порив «щось не будь з’їсти»
Недоліки дієти
Основний недолік такого режиму харчування полягає в тому, що він працює далеко не у всіх. Експерти британської дієтичної асоціації (BDA) впевнені, що дієта 16/8 виявиться ефективною тільки для людей, у яких відсутні проблеми з метаболізмом.
Крім того, на думку деяких дієтологів, ефект такої системи харчування буває нетривалим. Якщо, звичайно, людина не візьме собі за звичку інтервальне голодування і не буде дотримуватися його постійно.
А що ви думаєте з приводу такої дієти “Їж і худни”? Чи заслуговує ця позитивна дієта від вчених з США вашої уваги? Поділіться думкою в коментарях і розкажіть, які дієти допомагають вам.
—
Увага. Ця стаття носить інформаційний характер. Перш ніж використовувати ці поради, отримаєте консультацію у свого лікаря.