"З дурнями ти завжди зайнятий…" – Жванецький про бовдурів і розумників

517

Михайло Жванецький про бовдурів і розумників говорив особливо гостро. “З дурнями ти завжди зайнятий…” – чудово сказано. Скільки крилатих фраз  подарував нам цей сатирик. У нього знайдуться поради для кожного випадку. Якщо ти саме зараз зайнятий життєвою ситуацією, яку сам ніяк не наважишся вирішити, то звернися за досвідом до цитат Жванецького. Вони підкажуть, що робити.  

«Розум – це не ерудиція, не вміння влізти в будь-яку розмову. Навпаки, або, як сказав один прем’єр, аж ніяк. Розум не означає вміння підтримувати розмову з вченими. Якщо ти розумний, ти зрозумієш, що ти нічого не розумієш. Розум часто говорить мовчки. Розум відчуває недоліки або неприємні моменти для співрозмовника і обходить їх. Розум передбачає відповідь і промовчить, якщо йому не хочеться це почути. І взагалі, розум щось запропонує.

Дурість не пропонує. Дурість не питає. Дурість пояснює. Загалом, з розумним краще. З ним ти вільний і ледачий. З дурнем ти весь час зайнятий. Ти працюєш в поті чола. Він тобі заперечує і заперечує… Бо він впевнений! І від цих безглуздих заперечень ти втрачаєш силу, витримку і кмітливість, якими так пишався. З дурнем ти ні в чому не можеш погодитися. І відчуваєш, який у тебе поганий характер. Тому відпочинь з розумним! Відпочинь з ним, милий! Благаю!»

“З дурнями ти завжди зайнятий…” – Жванецький про бовдурів і розумників не вибирає слів. І це дуже подобається цінителям його таланту.

Поділіться коментарем