Розпізнайте хворобу, поки не пізно! 11 маловідомих ознак проблем зі щитовидкою

60572

Як центр управління обміну речовин в організмі, щитовидка виконує функцію «охоронця» здоров’я. Фахівці впевнені, що неполадки з цією залозою є у кожного третього жителя нашої планети. А збій в її роботі призводить до збою всього організму.

Ось 11 маловідомих ознак, які допоможуть визначити захворювання щитоподібної залози

фото zinoti.lt

1) У жінок дефіцит тиреоїдних гормонів часто є причиною прискорених і надмірно рясних менструацій, іноді він викликає навіть аменорею.

2) Через збій в роботі щитоподібної залози можуть виникати запори. Річ у тому, що будь-які порушення у виділенні її гормону призводять до уповільнення травлення.

3) Одна з причин байдужості до сексу – захворювання щитоподібної залози. Такі хвороби знижують лібідо.

4) У вас випадає волосся? Причина? Все той же недолік гормону щитоподібної залози, що призводить до збою циклу росту волосся.

5) Якщо ви постійно щось жуєте, і ніяк не можете зупинитися, то це може бути важливою ознакою гіпертиреозу.

6) Ви не змінювали звичок у їжі, не знижували фізичної активності, але при цьому різко стали товстіти? Раптова прибавка у вазі може бути викликана саме проблемами з щитовидкою.

фото zinoti.lt

7) При гіпертиреозі і гіпотиреозі у людини знижується розумова активність, страждають пізнавальні здібності, людині важко сконцентруватися.

8) Низька швидкість метаболічних процесів змінює шкіру і зовнішність. Через зменшення потовиділення шкіра людини стає сухою, може лущитися, нігті стають нерівними і ламкими.

9) Людина, що страждає на гіпотиреоз, може спати понад 10 годин на добу, але при цьому продовжувати відчувати сонливість і втому.

10) Хворобливі відчуття в м’язах і суглобах можуть турбувати людей, які страждають як зниженою, так і підвищеною функцією щитоподібної залози.

11) При порушенні функцій щитоподібної залози у хворого може спостерігатися дискомфорт в області шиї, відчуття “грудки” у горлі і навіть невелика хрипота.

Щоб уникнути проблем зі щитовидкою:

фото zinoti.lt
  • пам’ятайте про профілактичні обстеження;
  • замініть звичайну сіль на йодовану (якщо у вас дефіцит йоду в організмі);
  • включити до раціону морепродукти та інші продукти з вмістом йоду: виноград, яловичину, овес, яйця, морську капусту;
  • відмовтеся від паління: науково доведено, що у курців частіше зустрічається збільшена щитоподібна залоза і тіреотоксіческій зоб;
  • позбудьтеся від зайвої ваги.

Стаття несе інформаційний характер. Не займайтеся самолікуванням і будь-які свої симптоми, у першу чергу, обговорюйте з лікарем.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем