Руйнівний стрес — 10 ознак того, що ви на порозі глибокої депресії

45367

Всі ми іноді відчуваємо нервову напругу, але якщо цей стан стає постійним, варто шукати способи боротьби з ним. Якщо ви якийсь час відчуваєте стрес, природно, що організм теж на нього реагує. Тому важливо знати, які сигнали подає наш організм.

1. Проблеми зі шкірою

Стрес може викликати псоріаз, вугрі та інші шкірні захворювання. Дослідження показали, що стрес і проблеми зі шкірою тісно пов’язані.

фото zinoti.lt

2. Зміна ваги

Стресові ситуації збільшують вироблення кортизолу. Це гормон, який стабілізує метаболізм жирів і вуглеводів та регулює рівень цукру в крові. Якщо цього гормону занадто багато, апетит стає вище, і організм починає виробляти менше тестостерону. А це викликає збільшення ваги.

З іншого боку, підвищений рівень адреналіну в крові може мати зворотний ефект. Адреналін прискорює обмін речовин, тому вага починає падати. Деякі дослідники вважають, що кортиколиберин (мультіпептідний нейромедіатор і гормон, пов’язаний з реакцією організму на стрес) викликає втрату ваги.

фото zinoti.lt

3. Більш часті застуди

Чи знаєте ви, що стрес також може збільшити ймовірність застуди? В одному американському дослідженні брали участь 276 людей. Дослідники виявили, що люди, які відчували тривалий стрес, частіше хворіли, ніж ті, хто не відчував стресу. Так що не звинувачуйте повітря. Якщо ви часто хворієте, швидше за все, ви просто переживаєте стрес.

фото zinoti.lt

4. Проблеми з травленням

Науково доведено, що стрес може негативно впливати на травний тракт. Наприклад, часті болі в животі можуть бути першою ознакою стресу.

Дослідники з Гарвардської медичної школи прийшли до висновку, що хронічний стрес викликає старіння травної системи і підвищує її чутливість.

фото zinoti.lt

5. Зниження концентрації уваги

При тривалому стресі концентрація уваги значно погіршується. Стає важко зосередитися навіть на повсякденних завданнях, що призводить до зниження якості роботи. Якщо ви помітили, що фокусування стало набагато складнішім, ніж раніше, це досить чітка ознака стресу.

фото zinoti.lt

6. Випадання волосся

Дослідження показали, що стрес може викликати повне випадання волосся.

фото zinoti.lt

7. Головний біль

Хоча головні болі можуть бути пов’язані з безліччю різних причин, ми також можемо звинувачувати в цьому стрес. Хоча знеболювальні пігулки можуть допомогти полегшити симптоми, завжди варто шукати причину цього болю.

фото zinoti.lt

8. Зниження лібідо

На думку американських дослідників, стрес також може бути пов’язаний зі зниженням лібідо. Якщо вас це турбує, ситуація сама по собі не зміниться. Необхідно знайти причини стресу, щоб ефективно з ним впоратися.

фото zinoti.lt

9. Безсоння

Стрес може викликати серйозні порушення сну. Це пов’язано з тим, що нервова система перебуває в постійному стані тривоги, що ускладнює її розслаблення. 

Погана якість сну може призвести не тільки до зниження ефективності роботи, а й до погіршення якості життя. Якщо ви не можете заснути, важливо з’ясувати причину безсоння і усунути її якомога швидше!

фото zinoti.lt

10. Проблеми з серцем

Дослідники показали, що стрес може вплинути на нормальний серцевий ритм. Тому пережитий стрес може бути набагато більш шкідливим, ніж здається на перший погляд.

фото zinoti.lt

Не ігноруйте симптоми стресу і слухайте, що намагається сказати ваше тіло. І не забувайте розслаблятися — особливо у вихідні та святкові дні. Не займайтеся самолікуванням і вчасно звертайтеся за допомогою до лікаря.


Джерело

Літературний переклад — Маруся Фріман

Поділіться коментарем