Салат «Мімоза» разом з олів’є і оселедцем під шубою входить в трійку популярних салатів. Але не всі знають, що цей салат можна безповоротно зіпсувати. Бо є помилки, які прокралися в багато рецептів цього дивовижного салату. І сьогодні ми про це розповімо. Не допускайте ці помилки при готуванні – і ваша традиційна страва здивує своїм новим смаком.
Його історія почалася в сімдесяті роки ХХ століття, а смак знайомий всім з дитинства – страва виходить дивно ніжним і ситним.
Без «Мімози» не обходилося жодне свято в більшості радянських сімей. На перший погляд здається, що рецепт пухнастої красуні простий, але, як в будь-якій страві, в «Мімозі» є свої тонкощі і секрети.
Вважається, що в традиційному рецепті цієї феноменальної страви має бути 9 або 10 шарів, про зміст та порядок яких ревні прихильники класики ведуть багаторічну невщухаючу суперечку. Як приготувати «Мімозу», знають багато господинь, але при цьому рецепт салату у кожної свій.
Іноді рецепти відрізняються настільки, що їх ріднить тільки риба та «шапочка» з тертого жовтка, без якої просто втрачається сенс назви. Щоб не ламати даремно списи в суперечках про канонічність різних варіантів «Мімози», ми взяли за основу рецепт з кулінарного розділу журналу «Наука і життя» за 1998 рік.
З замороженим маслом, але без картоплі і моркви, салат виходить ніжним, соковитим, повітряним, в точності таким, яким він виходив багато років тому.
Салат «Мімоза». Інгредієнти
- 100-150 г твердого сиру
- 6 яєць
- 1 банка рибних консервів
- 3 цибулини
- 100 г замороженого вершкового масла
- 250 г майонезу
- зелень для прикраси
Приготування
Звари круто яйця. Білки відділи від жовтків. Натри білки і сир на дрібній тертці. Ретельно очисть рибу від кісток. Розімни її виделкою разом з рідиною з банки.
Дрібно наріж цибулю і обшпар її окропом. Заморожене вершкове масло натри на крупній тертці. Натри на дрібній тертці жовтки.
Викладай салат шарами: білки від яєць, сир, розім’яті консерви, половину майонезу, нарізану цибулю, вершкове масло, половину жовтка, залишок майонезу, дрібно нарізану зелень перемішай з жовтком, що залишився.
Смачного!
Секрети, тонкощі та помилки при готуванні «Мімози»
Як натирати
Принадність салату «Мімоза» в різноманітті контрастних смаків, які одночасно потрапляють на смакові рецептори. Для цього всі інгредієнти салату (крім цибулі та риби) повинні бути натерті на дрібній тертці. Це навіть важливіше, ніж зробити красиві шари.
Підбір інгредієнтів
У салаті гармонійно переплітаються смаки солодкуватої моркви, солоної риби, гострої цибулі і нейтральної картоплі. Щоб салат вийшов смачним, слід зберігати цю гармонію, навіть якщо хочеш замінити ті чи інші інгредієнти.
Спочатку «Мімозу» готували з рибних консервів в масляній заливці, але з часом стали використовувати також відварну, запечену, солону і навіть копчену рибу, креветки і крабові палички.
Всі ці рецепти мають свою специфіку приготування. Наприклад, якщо салат готується з жирної сайри або печінки тріски, кількість цибулі в рецепті варто трохи збільшити – це полегшить засвоєння салату.
А ось в ніжний салат «Мімоза з креветками» цибулю можна взагалі не додавати. Якщо салат готується з нежирної відвареної риби, то особливо ніжний смаковий відтінок йому додасть шар із замороженого і натертого на тертці вершкового масла.
Шар картоплі в салаті без шкоди для смаку можна замінювати шаром рису. Багато хто навіть вважають, що рис набагато краще підходить для салату «Мімоза», ніж картопля. При використанні рису бажано віддавати перевагу довгозернистим сортам. Розсипчасті зерна рису надають «Мімозі» оригінальність.
Багато людей негативно ставляться до моркви в салатах. В цьому випадку коренеплід можна замінити свіжими яблуками або болгарським перцем. Щоб зберегти баланс солодкого і солонуватого смаку в салаті, краще віддати перевагу помірно соковитим яблукам солодких сортів.
Салат з нежирної риби ідеально доповнює сир. З самими різними рибними продуктами добре поєднується твердий сир з вершковим смаком. Неповторний шарм салату додасть оригінальна заправка з ніжного сиру, змішаного з рідким майонезом.
Риба
Якщо салат готується з консервованої риби, то слід віддати перевагу консервам у власному соку. Найкраще вдаються салати з рибами лососевих порід – нерки і горбуші.
Незалежно від того, яка риба використовується для салату, її необхідно ретельно очищати від кісток і інших неїстівних частин. Рибу слід розім’яти або нарізати на дуже дрібні шматочки.
Майонез: поради та помилки при готуванні
Сьогодні багато хто критикує «Мімозу» за зайву жирність. У наш час можна використовувати легкий майонезний соус або замінити його на йогуртову заправку. Спробуй змішати майонез для шуби зі сметаною. Один до одного. І жиру поменше, і смак м’якше.
Промащувати майонезом краще тільки шари з вареними овочами. Всі інші інгредієнти салату самі по собі соковиті і самодостатні. При цьому для одного шару цілком вистачає кавової ложки майонезу.
Чергування шарів
Зазвичай викладають першим шаром рибу, але шефи кажуть, що смачніше буде першим шаром класти картоплю. «Перина» з картоплі просочиться соком риби і стане ще смачнішою.
Після рибного шару рекомендується класти шар цибулі. Найкраще використовувати салатні сорти – солодкувато-гострі, але не гіркі. Інші сорти цибулі після нарізки найкраще обдати окропом, щоб видалити зайву гіркоту.
Сервірування
Як правило, салат роблять на великому плоскому блюді, а потім розрізають, як торт, і розкладають на закусочні тарілки, не порушуючи його шарувату структуру.
Зовнішній вигляд салату «Мімоза» залишає широкий простір для творчості. Іноді зверху кладуть зелень, навколо якої і розсипають натертий варений жовток, імітуючи гілочку мімози. Така сервіровка радує погляд і нагадує про весну і сонце.
Можна прикрасити «Мімозу» чудовими каллами з сирних конвертиків і зелені. Дітям неодмінно сподобається салат у вигляді кола сиру, прикрашеного милими яєчними мишками, з вушками зі шматочків сиру.
Без новорічних салатів – «Мімози», олів’є і оселедця під шубою – важко собі уявити святковий стіл.
Але обмежуватися традиційним набором салатів не обов’язково. Адже, кожній господині хочеться здивувати гостей чимось незвичайним, по-справжньому святковим. Та буває й таке, що експерименти вдаються не завжди. Тому варто включити до меню хоч один традиційний салат «Мімоза». Головне – не допускайте ці помилки при готуванні страви – і тоді його смак буде неперевершеним.