Що може впливати на запах вашої сечі

225

Що ви їсте та п’єте

What You Eat or Drink

Спаржа може бути найпоширенішою причиною смердючої сечі. Нешкідливий запах спричинений розщепленням спаржевої кислоти. Ваші гени впливають на те, чи відчуваєте ви запах цих побічних продуктів сірки. Якщо ви не можете, це називається аспарагусною аносмією. Ваша сеча також може мати сильний запах після того, як ви вип’єте кави або з’їсте рибу, цибулю чи часник.

Зневоднення

Dehydration

Рідина допомагає розріджувати сечу. Хоча в сечі завжди є відходи, такі як аміак, запах може бути сильнішим, якщо ви зневоднені. Це не означає, що ви нездорові. Але нестача рідини підвищує ймовірність утворення каменів у нирках та інфекцій сечовивідних шляхів. Ось чому важливо пити воду, коли ви відчуваєте спрагу. Фрукти та овочі також можуть допомогти вам зволожити організм.

Інфекції сечовивідних шляхів

Urinary Tract Infections

Якщо у вас ІСШ, ви можете часто ходити до туалету. Коли ви там перебуваєте, ви можете відчувати неприємний запах. Це тому, що в сечі можуть накопичуватися бактерії, які спричиняють її сморід. Поговоріть з лікарем, якщо вам боляче мочитися та у вас підвищена температура. Можливо, вам доведеться приймати антибіотики, щоб одужати.

Камені в нирках

Kidney Stones

Вони викликають неприємний запах сечі з кількох причин. Вони можуть зупиняти або сповільнювати відтік сечі, що призводить до накопичення солі та аміаку. Вони також можуть підвищувати ймовірність інфекцій. Деякі камені складаються з цистину — речовини, що містить сірку. Якщо цистин є у вашій сечі, вона може пахнути тухлими яйцями. Повідомте лікаря, якщо у вас підвищена температура, з’явилася кров у сечі або ви відчуваєте сильний біль. Можливо, вам доведеться видалити камені в лікарні.

Неконтрольований діабет

Uncontrolled Diabetes

Ваша сеча або дихання можуть мати фруктовий запах, якщо ви не лікуєте високий рівень цукру в крові. Солодкий запах виникає через кетонурію, або накопичення кетонів. Це хімічні речовини, які утворюються в організмі, коли ви спалюєте жир замість глюкози для отримання енергії. Негайно повідомте лікаря, якщо вас нудить, у вас утруднене дихання або ви відчуваєте сплутаність свідомості. У вас може бути серйозний стан, який називається діабетичний кетоацидоз. Лікар перевірить вашу сечу на вміст кетонів і допоможе вам контролювати діабет.

Сечокам’яна хвороба кленового сиропу

Люди, народжені з цим захворюванням, не можуть розщеплювати певні амінокислоти. Коли ці амінокислоти накопичуються, їхня сеча або вушна сірка починає солодко пахнути. Якщо ваша дитина має цю хворобу, ви можете помітити цей сиропоподібний запах через день або два після народження. Дитині потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Ваш лікар може допомогти вам з’ясувати, як контролювати стан вашої дитини.

Інфекції, що передаються статевим шляхом

Sexually Transmitted Infections

Деякі ІПСШ можуть спричинити смердючі виділення у чоловіків і жінок. Ти можеш відчути запах, коли рідина змішується з сечею. Інших симптомів може не бути. Або ж твої геніталії можуть свербіти й пекти під час сечовипускання. Бактеріальні інфекції, такі як хламідіоз, можна вилікувати антибіотиками. Для лікування вірусних інфекцій вам знадобляться інші ліки.

Перевантаження вітамінами

Vitamin Overload

Під час сечовипускання ваш організм позбувається непотрібних поживних речовин. Надлишок вітаміну B6 (піридоксину) може спричинити сильний запах. Занадто багато вітаміну B1 (тіаміну) може призвести до того, що сеча буде пахнути рибою. Вітаміни групи B також можуть надати сечі яскравого зеленувато-жовтого кольору. Поговоріть з лікарем про те, які дози вітамінів підходять саме вам.

Ліки

Medication

Сульфаніламідні препарати можуть надавати сечі трохи смердючого запаху. Це стосується сульфаніламідних антибіотиків. Вони зазвичай використовуються для лікування ІСШ та інших інфекцій. Ліки проти діабету та ревматоїдного артриту також можуть впливати на запах сечі. Якщо вас турбує смердючий запах, скажіть про це своєму лікарю. Можливо, він захоче переконатися, що ніщо інше не є причиною запаху.

Вагітність

Pregnancy

Ранкова нудота може призвести до зневоднення організму. А вітаміни для вагітних можуть змінити запах сечі. Вагітність також підвищує ймовірність інфекцій сечовивідних шляхів та кетонурії. Ви можете бути просто надчутливими до запахів. Це називається гіперосмією. Експерти вважають, що гормони можуть змінювати ваше сприйняття запахів. А це означає, що навіть якщо ваша сеча така ж сама, вам може здаватися, що запах дивний або більш інтенсивний.

Відмова органів

Organ Failure

Захворювання печінки може спричинити затхлий запах сечі та дихання. Запах спричинений накопиченням і вивільненням токсинів у сечі. Якщо у вас ниркова недостатність, ви можете відчувати сильний запах аміаку, коли ходите в туалет.

Спринцювання

Douching

Дозвольте піхві очищатися самій. Миття всередині неї може порушити баланс хороших і поганих бактерій. Це може призвести до інфекцій та виділень, які можуть мати неприємний запах під час сечовипускання. Проблеми зі здоров’ям, пов’язані зі спринцюванням, включають дріжджові інфекції, бактеріальний вагіноз і запальні захворювання органів малого таза. Не потрібно стирати природний запах піхви. Якщо ви помітили новий або дивний запах, поговоріть з лікарем. Він може сказати, чи це нормально.

Кал потрапляє до сечового міхура

Poop Gets in Your Bladder

Свищ — це додатковий отвір, який утворюється між двома органами. Якщо він утворився між сечовим міхуром і кишківником, кал або гази можуть виходити під час сечовипускання. Такий свищ може утворитися, якщо у вас рак або запальне захворювання, наприклад, хвороба Крона або дивертикуліт. Якщо ви жінка, це може статися після пологів або певної операції. Хірургічне втручання може вилікувати цю проблему.

Тирозинемія

Tyrosinemia

Деякі діти народжуються із захворюванням, яке називається тирозинемія I типу. Це означає, що у них немає потрібного ферменту для розщеплення амінокислоти тирозину. Занадто велика кількість цієї сполуки може надати біологічним рідинам, таким як сеча, гнилого запаху. Вона може пахнути капустою. Тирозинемія лікується за допомогою ліків і дієти з низьким вмістом тирозину.

Синдром рибного запаху

Fish Odor Syndrome

Це генетичне захворювання, яке також називають триметиламінурією, може надавати сечі рибного запаху. Це відбувається, коли організм не може розщеплювати триметиламін. Врешті-решт, ви позбуваєтеся цієї сполуки через сечу, піт, дихання та інші рідини. Це не означає, що ви нездорові. Але ваш лікар може допомогти вам впоратися із запахом. Він може виписати вам антибіотики, спеціальне мило або порадити їсти певні продукти.

Терпіти занадто довго

Holding It for Too Long

Сеча може неприємно пахнути, якщо вона затримується в сечовому міхурі на деякий час. Це також може підвищити ваші шанси отримати ІСШ. Таке частіше трапляється у дітей, які не пісяють, коли відчувають потребу. Ось чому завжди варто нагадувати дітям про необхідність сходити в туалет.

Поділіться коментарем