Сезон кліщів у самому розпалі! На що слід звернути особливу увагу і як захистити себе

4173

Літо – сезон, коли кліщі неймовірно активні! Адже теплі літні дні заохочують до прогулянки лісом. Однак як убезпечити себе від них?

Енцефаліт, що переноситься кліщами, надзвичайно небезпечний

Однією з таких небезпек є кліщі, а точніше хвороби, які вони передають. Давно відомо, що ці павукоподібні здатні заразити нас такими недугами як хвороба Лайма або кліщовим енцефалітом.

Відсоток людей, які страждають на цю хворобу, досить високий, і вона росте з кожним роком, причому, незважаючи на тривале і досить важке лікування, хвороба ніколи не може повністю зникнути.

Те, як ми заразимось кліщовим запаленням, є тривіальним. Одного уколу достатньо, щоб вірус потрапив у наш кровотік і почав завдавати величезних втрат у нашому організмі!

Дуже часто трапляються випадки, коли вірус кліщового енцефаліту атакує нервову систему, а саме мозкові оболонки та сам мозок. У цьому випадку ускладнення можуть бути смертельними.

Симптоми, на які слід звернути нашу увагу

– це насамперед біль у м’язах та суглобах, лихоманка та відсутність апетиту. Тому можна помітити, що вони дуже схожі на симптоми, які виникають після підхоплення грипу. Однак їх не можна недооцінювати.

Перші симптоми можуть з’явитися вже через місяць після укусу павукоподібного! Потім більше з них з’являються приблизно через 20 днів. Вони набагато важчі. Тут ми можемо виділити, серед інших, ригідність потиличних м’язів або дуже високу температуру.

Ускладнення, які можуть виникнути внаслідок кліщового запалення, є дуже серйозними. Тут ми можемо виділити атрофію або слабкість м’язів, парез кінцівок, депресію або порушення зору.

Як вилікувати хворобу?

Немає сумнівів, що лікувати клещове запалення вкрай складно і обтяжливо. Як виявляється, це може тривати навіть більше року! Часто пацієнти потребують госпіталізації.

Найкращим рішенням і в той же час ефективним захистом від важких ускладнень буде вакцинація проти кліщового енцефаліту. Цю вакцинацію слід проводити у трьох послідовних дозах, а першу з них можна вводити в зимовий сезон. Також варто не забувати приймати додаткові дози вакцини для щеплень в період від 3 до 5 років.

Поділіться коментарем