Що відбувається з душею на 3, 9 і 40 день після смерті й чому так важливо говорити про померлого тільки хороші слова

216141

Християнська віра з повагою ставиться до смерті людини. Існують певні періоди, які душа проходить перш, ніж потрапити на небо. Саме у ці дні – 3, 9 і 40 – рідні поминають покійного.

Однак, не всі знають, що саме означають ці дні для душі. Отже, що говорять Святі Отці про перехід душі від життя до смерті?

Перші три дні

фото i.pinimg.com

Перший і другий день після смерті, душа повністю вільна. Вона може літати по світу, перебувати поруч зі своїми близькими, спостерігати за всім, що відбувається на Землі. А на третій день душу закликає Бог для того, щоб провести Правосуддя.

До дев’ятого дня

фото vladtime.ru

Наступні дні з 4 по 9 душа людини живе в Раю. Тут вона забуває про все, що було з нею на Землі, про близьких людей. Вона вивчає життя тих, хто потрапив сюди після Правосуддя. А на 9 день душа відправляється до Бога на Суд.

Саме на 9 день усі, хто знав людину, поминають її, та просять Бога про порятунок душі. У цей день приходять всі ті, хто хоче помолитися за душу людини. Не можна у цей день влаштовувати свято або трагічний захід. Потрібно просто поминати людину молитвою та добрим словом.

40 днів

фото avatars.mds.yandex.net

Після 9 дня душу відправляється з ангелами до Пекла щоб побачити, яке життя там. Душа повинна у цей період думати і каятися. На 40 день вона повертається до Бога. Саме у цей день Бог приймає остаточне рішення, де буде знаходитися душа померлого до Страшного суду. 

Тому у цей день близькі знов моляться за душу покійного і просять залишити її в Раю. Тому так важливо в ці 40 днів добром згадувати померлу людину.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем