Не їсти після шести — це сувора, страшна заборона, якої дотримується більшість людей, що намагаються схуднути, навіть не підозрюючи, що це шкодить їх здоров’ю.
Сучасна дієтологія виступає проти такого обмеження та доводить, що їсти на ніч корисно та навіть потрібно. Головне — точно знати, що.
Чи можна їсти на ніч?
Дослідження американських вчених
Американські дослідники здорового харчування розділили 50 людей на дві групи.
Перша група їла вечерю до 18 години щомісяця, а друга майже перед сном. Результати експерименту були опубліковані в Американському журналі клінічного харчування.
Рання вечеря вплинула на рівень цукру в крові. Для тих, хто лягав спати натщесерце, рівень цукру вранці був дуже низьким. І відразу після сніданку він підскочив вище норми.
У другій групі середній рівень цукру до і після сніданку був однаковим. У них не було невдач, що негативно впливали на здоров’я та форму.
На основі результатів дослідники дійшли висновку, що правильне харчування має бути частковим та частим. Не забудьте включити останнє приймання їжі за годину-дві перед сном. У меню повинні бути продукти з низьким глікемічним індексом.
Рекомендації лікарів
Сучасні дієтологи дотримуються тієї ж думки. Вони забороняють тим, хто починає ранок під час бігу, фізичних вправ або в басейні, пропускати останнє приймання їжі.
Вважається, що пізнє вживання їжі може допомогти контролювати апетит. Це дуже важливо для тих, хто шукає схуднення, який прагне довгострокового успіху в боротьбі із зайвою вагою.
Що можна їсти на ніч?
Нежирне м’ясо та риба на пару, омлет із яєчного білка з кропом та петрушкою, рагу з низьким вмістом глікемії. Також чудово підходять салати з селери, руколи та інших зелених трав із грецьким йогуртом.
Можна з’їсти жменю фундука, трохи сиру чи варених креветок, випити чашку нежирного курячого бульйону, кефіру. Як бачите, вибір величезний.
Про фрукти слід забути напередодні ввечері. Вони корисні лише вранці. Будь-які інші солодощі також слід викинути, особливо тим, хто худне.
Що можна пити напередодні сну?
Можна пити воду з кількома кубиками замороженого кокосового молока чи яблучного соку. Або чашку підігрітого коров’ячого молока з ложкою кориці.
Знищимо міф
Існує міф про корисність так званого «італійського» способу життя, згідно з яким середземноморська страва, з’їдена на вечерю зі склянкою сухого вина, нібито допомагає підтримувати форму.
Винна кислота не дозволяє засвоювати жир, правда. Однак, вживання вина також має негативні наслідки. Вночі речовини, що містяться у вині, починають підкислюватись, внаслідок чого в кишківнику утворюються гази та токсини, а також порушуються гормональний баланс
Вживання алкоголю, навіть такого легкого, як вино, не варто під час пізньої вечері. Останнє приймання їжі повинне бути простим з не жирною, не солодкою їжею з низьким глікемічним індексом. Тільки такі продукти допоможуть контролювати апетит і не стануть надлишком жиру на талії.
Помірність та збалансованість кращі за надмірності та обмеження. Це основне правило, якого дотримуються сучасні дієтологи, створюючи дієти для схуднення, чи просто правильне меню для здорового способу життя.