Певні продукти можуть заспокоїти запалення підшлункової залози та печінки й допомогти нашому організму очиститися від токсинів.
1. Буряковий і морквяний сік
Збільшена печінка або гепатомегалія можуть розвиватися по ряду причин: жирові відкладення в печінці або перенесені вірусні захворювання. Якщо це так, ваш лікар зможе запропонувати вам правильне лікування.
При цьому дуже важливо дотримуватися дієти й регулярно пити натуральний буряковий і морквяний сік. Крім того, цей напій корисний і для підшлункової залози.
Ось простий рецепт лікувального напою
Інгредієнти:
- 1/4 буряка
- 1 морква
- 5 столових ложок лимонного соку (50 мл)
- 1 склянка води (200 мл)
Приготування
Спочатку потрібно приготувати пюре зі свіжого буряка й моркви. Зручніше це зробити за допомогою блендера. Потім, додайте до пюре склянку кип’яченої води й сік лимона. Напій слід вживати з ранку.
2. Трав’яний чай
Трав’яні чаї допомагають зняти запалення, зміцнити печінку і підшлункову залозу. Не забувайте про дивовижні рецепти народної медицини.
3. Авокадо
Авокадо допомагає очистити печінку і підшлункову залозу від токсинів. Також він є багатим джерелом корисних мононенасичених жирів.
4. Льняна олія
Рослинні олії холодного віджиму, такі як конопляна і льняна, дуже корисні для нашої печінці та підшлункової. Однак врахуйте, що ці олії потрібно вживати у помірних кількостях.
5. Каші
Каші є джерелом клітковини, білка і мінералів. Особливу увагу варто приділити пшоняної й гречаної.
Ці крупи містять ферменти, що сприяють травленню. Вони знімають запалення, знижують рівень холестерину в крові й зміцнюють серце.
6. Артишок
Артишок полегшує засвоєння жирів, знімає запалення і покращує роботу млявою та жирної печінки. Крім того, цей овоч стимулює виведення токсинів і активізує перистальтику кишківника.
7. Папая
Папая – це набагато більше, ніж просто смачний тропічний фрукт, який сприяє травленню. Він допомагає знизити кількість «поганого» холестерину в крові, зупинити окислення клітин й зняти запалення.
Стаття несе інформаційний характер. Перед використанням порад, обговоріть їх зі своїм лікарем.
Літературний переклад – Маруся Фріман