Що робити, коли лікарі діагностували низький рівень гемоглобіну? Виявляється, що є групи продуктів для підвищення рівня заліза без таблеток. Сім фруктів проти анемії, які виділяють лікарі, це смачне й корисне лікування недокрів’я. І коли надійшов тривожний дзвіночок про те, що в організмі не вистачає заліза, треба, в першу чергу, взятися за повноцінне харчування. Отож, що треба їсти, аби гемоглобін був в нормі?
Фініки
Ці солодкі плоди принесуть користь, якщо вживати хоч свіжими, хоч сушеними. Дієтологи їх називають джерелом заліза, що дарує організму неймовірний енергетичний запас. Бо у 250 г міститься аж 3 міліграми цієї речовини.
Тому розпочати сніданок з фініків — правильне рішення. Особливо корисно — з молоком. А ще це відмінний продукт для приготування випічки, салатів, джемів та варення.
Абрикоси
Особливо цінуються сушені абрикоси — курага. У ній також міститься багато заліза, протеїну, вуглеводів, вітаміну А та різних мінералів. До того ж, така сушка може довго зберігатися й не втрачати своїх корисних властивостей. Лікарі говорять, що в 100 г кураги міститься половина добової норми заліза.
Зі свіжих абрикосів можна робити соки та фреші, поєднуючи їх з іншими продуктами — вівсянкою, морозивом та різними десертами.
Інжир
Цю смакоту можна вживати, як свіжою, так і сушеною. Його властивості навіть подвоюються, якщо замочити плоди на ніч. Їх можна додавати до солодких каш, випічки та морозива.
Родзинки
Цей сушений виноград — прекрасне джерело заліза та глюкози. Лише півсклянки родзинок містять 1,6 міліграма заліза. Вони швидко засвоюються та беруть участь у процесі кровотворення.
Якщо змішати родзинки з мигдалем, горіхами кеш’ю чи фісташками, то вийде повноцінна страва з вибуховими корисними властивостями.
В’ялені помідори
Щоправда, цей продукт не дуже популярний серед українських господинь. Але він максимально насичений залізом. Лише одна порція помідорів містить 9,1 міліграма цієї речовини. Тоді, як норма для дорослої людини – 18 міліграмів, а для дітей – 10. Отож, в’ялені помідори можуть забезпечити малечу повністю. Їх можна вживати, як окрему страву. Або ж додавати до салатів та гарнірів. А ще — запікати, тушкувати й консервувати.
Чорнослив
Цей продукт добре було б замочувати на ніч у склянці води. При чому, вживати на ранок плоди, що розмокли, та саму воду. На 100 г чорносливу припадає 9 міліграмів заліза. Можна смакувати замість цукерок, додавати в кашу, випічку та десерти.
Гранат
Особливо корисно вживати тим, хто має діагноз — залізодефіцитна анемія. Велику цінність мають свіжі зерна. Їх можна їсти просто так, додавати до страв. А ще готувати сік, який допоможе побороти депресію та додасть енергії.
Ми назвали лише сім фруктів проти анемії. Та ще є безліч продуктів для підвищення рівня заліза без таблеток. Проте, перед тим, як розпочати домашнє лікування, проконсультуйтеся з фахівцем. Будьте здорові!