Сир чи сирний продукт? Як навчитися розрізняти ці два продукти

117

Сир — один з найдавніших харчових продуктів, вироблених людством. Історики вважають, що люди вперше зробили сир близько 8000 років тому, після того як були одомашнені вівці. Це дуже корисна та поживна страва. Сьогодні, поряд з сиром з’явився доступний сирний продукт. Це дешевший аналог сиру, схожий за смаком та зовнішнім виглядом. Але на цьому їх схожість закінчується.

Справжній сир — це 100% молоко. Понад 50% сирного продукту замінюється рослинним жиром. Проблема в тому, що смак, запах та зовнішній вигляд сирного продукту навряд чи можуть відрізнятися від сиру. Це точно визначається тільки в лабораторіях. Людина без досвіду може навіть не усвідомлювати, що її обманули.

Сирний продукт

На етикетках сирних виробів можна знайти різні написи — продукт перероблення, комбінований продукт, сирний продукт. Все, крім сиру. Але якщо той самий продукт продається під назвою «сир», це вже справжня підробка.

Замість вершків та молока в ньому буде щось із цього списку: пальмова, кокосова чи соняшникова олія, соєва. Справжній сир повинен містити молоко, вершки, фермент, ряжанку, хлорид кальцію. Це перший спосіб розпізнати справжній сир.

Другий спосіб — подивитися на ціну. Справжній сир не може бути дешевим, тому що він був би абсолютно невигідним для фермерів та виробників.

Якщо ви купуєте зважений сир, ви можете не побачити жодних етикеток. Тоді вам доведеться оглянути його зовнішній вигляд. Сир повинен бути одного кольору. Якщо відтінки різні, значить, він забарвлений чи пошкоджений. Крім того, занадто жовті сири, ймовірно, містять барвники.

Інший спосіб розпізнати — це натиснути пальцем. Цей метод не завжди працює, але іноді допомагає. При натисканні з сирного продукту може виділятися деяка кількість рідини. Це відбувається тільки з рослинними жирами, а не з тваринними.

Отвори в сирі повинні бути однаковими у всьому шматочку. Не може бути, щоб в одному місці було багато великих, а в іншому — лише маленькі. Це може бути тільки з підробками.

Не можна сказати, що сирний продукт дуже небезпечний. Але завжди дратує, коли виробник навмисно намагається обдурити. Отже, вам потрібно навчитися розпізнавати справжній сир, щоб точно знати, що ви купуєте.

Поділіться коментарем