Сливи — особливо корисні плоди для нашого здоров’я. 5 причин, з яких їх треба їсти!

181

Лікар, дієтолог та ендокринолог Наталія Фадєєва вказала на цінні особливості слив

За даними порталу Healthline, сливи є відмінним очисником кишківника, жовчогінним і сечогінним засобом. Слива багата на вітаміни А, С, В, РР, мікроелементи (калій, магній, залізо).

Антоціани надають сливи темно-синій колір. Це корисні речовини, що мають антиоксидантну дію, також захищають організм від раку та швидкого старіння.

Шкірка сливи особливо багата на клітковину, а м’якота плодів містить пектин.

Сливи — чудовий засіб для профілактики кишкових проблем, запальних процесів, геморою, оскільки містять речовини з протизапальною дією.

Сливи мають особливо низьку калорійність — 35-40 ккал на 100 грамів.

У них, також, багато кислот та натуральних цукрів (глюкози, фруктози та сахарози). Якщо сливи вживати у великій кількості одночасно, — більш ніж 4-5 плодів, — надлишок цукру разом з клітковиною може викликати бродіння, здуття живота та часте відвідування туалету для серйозного використання.

П’ять причин — чому сливи варто їсти

Сливи захищають печінку

Сливи та сливовий сік можуть захистити печінку від негативних наслідків, запобігаючи таким чином розвитку різних захворювань.

Дослідники виявили, що регулярне споживання слив та сливового соку значно покращує роботу печінки.

Тому, якщо ви хочете мати здорову печінку, ми рекомендуємо завжди додавати сливи до сніданку чи фруктових салатів.

Сливи зміцнюють кістки

Регулярне вживання слив добре вплине не тільки на внутрішні органи, а й на кістки. Одне дослідження показало, що сливи є найбільш ефективними для запобігання втраті кісткової маси у жінок у постменопаузі.

Крім того, інші дослідження показують, що слива є важливим джерелом бору для зміцнення кісток і м’язів.

Сливи допомагають запобігти атеросклерозу

Накопичення нальоту в артеріях може призвести до атеросклерозу та звуження судин. Як наслідок — нестача кисню в тканинах організму.

Якщо це не лікувати, хвороба може призвести до серцевої недостатності, інсульту чи інфаркту. Однак, сливи допомагають зменшити ймовірність розвитку атеросклерозу.

Дослідники провели дослідження та виявили, що споживання слив та сливового соку може значно знизити артеріальний тиск та поганий холестерин у крові.

Сливи боронять від ожиріння

Сливи контролюють вагу завдяки відчуттю ситості, що вони забезпечують. Одне дослідження показало, що споживання слив під час перекусів в довгостроковій перспективі може придушити голод.

Велика кількість розчинної клітковини в сливах допомагає підтримувати стабільний рівень цукру в крові.

Властивість розчинної клітковини хороша тим, що уповільнює всмоктування цукру в кров. З іншого боку, він захищає від діабету 2 типу.

Сливи багаті на залізо

Дефіцит заліза може призвести до анемії — стану, при якому кількість гемоглобіну в крові зменшується. Симптоми легкої анемії включають втому, дратівливість, задишку та нездужання.

Сливи виділяють велику кількість заліза — 2,1 мг на 100 грамів — з інших фруктів, тим самим допомагаючи запобігти дефіциту заліза в організмі людини.

Поділіться коментарем