Згідно з новим дослідженням, спів може допомогти пацієнтам, які перенесли інсульт, відновити навички спілкування.
Близько 40% людей, які пережили інсульт, страждають на афазію, тобто труднощі з передачею або розумінням усної чи письмової мови. Ці порушення зберігаються приблизно у половини пацієнтів через рік після інсульту, що потенційно впливає на якість життя або призводить до соціальної ізоляції.Дослідники з Фінляндії вивчали групову реабілітаційну програму, засновану на співі.
“У нашому дослідженні використовувалися різноманітні елементи співу, такі як хоровий спів, мелодико-інтонаційна терапія та навчання співу за допомогою планшетів”, — каже співавторка дослідження Анні Піткяніемі, докторантка з Університету Гельсінкі. Про це вона розповіла в університетському пресрелізі.
Мелодійно-інтонаційна терапія передбачає використання мелодії та ритму для поступового переходу від співу до мовлення. Вона певною мірою використовується в реабілітації афазії.
Хоча попередні дослідження показали, що можна зберегти здатність до співу навіть при важкій формі афазії, використання співу — особливо хорового — не було широко вивчено в реабілітації афазії.
Реабілітаційні заняття проводили кваліфікований музичний терапевт і кваліфікований хоровий диригент.
Хоча співоча терапія зазвичай проводилася індивідуально, ці дослідники запропонували використовувати групові заняття зі співом як частину реабілітації афазії.
“На додаток до тренувань з розвитку мовлення, групова реабілітація надає чудову можливість для взаємної підтримки як для пацієнтів, так і для їхніх родин”, — каже співавторка дослідження Сіні-Туулі Сіпонкоскі, докторантка університету.
Дослідники також виявили, що навантаження, яке відчували родичі, що здійснюють догляд за хворими, які брали участь у дослідженні, помітно зменшилося.
“Наше дослідження — перше, в якому опікуни брали участь у реабілітації та оцінювалося їхнє психологічне благополуччя”, — зазначає Сіпонкоскі в пресрелізі.
Результати дослідження були опубліковані 27 грудня в журналі Brain Communications.