Стоматологи пояснюють 7 звичок, які руйнують зуби та ясна (і як їх виправити)

278

Турбота про зуби та ясна життєво важлива для загального здоров’я.

Існує прямий зв’язок між тим, що відбувається у роті, і тим, що відбувається у вашому тілі. Дійсно, підтримка гарного стану порожнини рота може запобігти таким захворюванням, як діабет, інфаркт та інсульт.

Поганий догляд за порожниною рота сприяє накопиченню бактерій уздовж лінії ясен, що створює притулок для бактерій. Крім того, нерегулярне чищення зубів зубною ниткою може призвести до більш серйозних захворювань, таких як гінгівіт, пародонтит і пародонтоз.

teeth

Зрештою, поганий догляд за порожниною рота починає даватися взнаки. Це може означати втрату зубів, захворювання ясен або серйозні захворювання, такі як серцево-судинні захворювання.

Ті, хто втратив деякі зуби, можуть замінити їх зубними імплантатами.

На жаль, занадто багато з нас набули деяких шкідливих звичок. Звичайно, більшість з нас не усвідомлює, якої шкоди вони завдають — і ви можете зробити собі поблажку.

Виявляється, що якщо ви не стоматолог або гігієніст, ви не будете знати!

Ось сім звичок, які можуть пошкодити ваші зуби, і що з ними робити!

1. Відкривання речей

Так, зуби не призначені для того, щоб замінити ніж, ножиці або відкривачку для пляшок! Більшість з нас в той чи інший момент винні в тому, що відкривали щось (в основному горіхи, пакети й пляшки з-під газованої води) своїми кутніми зубами. Коли ми це робимо, ми збільшуємо шанси зламати або відколоти один або кілька зубів.

2. Вживання тютюну

Тут немає нічого дивного. Гори досліджень пов’язують вживання тютюну з підвищеним ризиком захворювань ясен і раку порожнини рота. Окрім потенційного ризику захворіти на рак (як ніби це недостатньо вагома причина!), як нюхання, так і куріння тютюну може назавжди забарвити ваші зуби.

3. Гризіння нігтів

“Припини гризти нігті!!!” Хтось ще пам’ятає, як на нього кричали за те, що він гризе пальці на руках?

Що ж, на це є кілька вагомих причин.

По-перше, подумайте про те, з якою кількістю речей стикаються наші пальці протягом дня. Протягом 24 годин на наших руках і під нігтями накопичуються мільйони бактерій. Таким чином, наші шанси захворіти значно зростають, ми цілком можемо відколоти або іншим чином пошкодити зуб.

4. Пірсинг щоки, губи та язика

Хоча пірсинг вважається модним серед деяких молодих людей, пірсинг у будь-якій частині рота є ризикованим. За даними Канадської стоматологічної асоціації (CDA), такий пірсинг може призвести до “хронічної травми сусідніх зубів і слизової оболонки (внутрішньої частини щік, губ, смакових рецепторів), включаючи перелом зуба і рецесію ясен, що може призвести до втрати зуба”.

5. Вживання занадто багато кислої їжі

Вживання занадто великої кількості продуктів з високим рівнем кислотності (лимони, лайми, апельсини тощо) може дуже сильно пошкодити емаль (твердий зовнішній шар) ваших зубів. Пошкодження емалі різко збільшує ризик виникнення карієсу та захворювань ротової порожнини.

6. Стискання щелепи або скрегіт зубами

Люди, які стискають щелепу і скрегочуть зубами, зазвичай роблять це через нервову звичку або стрес. Хоча це широко поширене явище, стоматологи стверджують, що стискання щелепи та скреготіння зубами збільшує ризик викривлення щелепи й погіршення стану зубів.

Крім того, будь-яка з цих звичок може спричинити появу або погіршення головного болю та болю в щелепі.

7. Високе споживання цукру

Як правило, що більше цукру ми їмо, то більше бактерій у ротовій порожнині.

Наче цього недостатньо, споживання цукру також корелює з вищим рівнем бактерій і токсинів в інших частинах тіла та навколо них. Дивно, але льодяники для горла вважаються продуктами, яких слід уникати через вміст цукру. І не забувайте: жувальна гумка також містить цукор!

Заключні думки:

Залежно від тяжкості поточного стану, може бути цілком можливо повернути назад або обмежити пошкодження зубів і ясен.

Ось кілька порад, наданих експертами з цього приводу.

По-перше, почніть ретельно доглядати за порожниною рота.

Це означає ретельне чищення зубів двічі на день і використання зубної нитки принаймні один раз. Правильна чистка зубів і зубна нитка – це два основних інструменти для захисту від пошкоджень.

По-друге, зверніться до стоматолога, якщо ви помітили значну рецесію ясен. Рецесія ясен є поширеною проблемою ротової порожнини, і стоматолог може призначити різні методи лікування, які можуть як відновити ясенну тканину, так і запобігти подальшому пошкодженню.

По-третє, утримайтеся від будь-якої поведінки або звичок, які можуть пошкодити ваші зуби. Окрім відмови від жодної з семи згаданих вище звичок, корисно знати про інші моделі поведінки, які можуть спричинити проблеми.

До таких звичок належать:

  • Переїдання;
  • Занадто інтенсивне чищення зубів;
  • Жування кубиків льоду;
  • Вживання занадто великої кількості кави або червоного вина;
  • Вживання занадто великої кількості закусок;
  • Гризти письмове приладдя;
  • Займатися спортом без капи;
  • Перекушуйте овочами. Наприклад, огірки — це смачна, хрустка закуска, яка є чудовою альтернативою закускам з високим вмістом цукру або солоним продуктам і не шкодить вашим зубам. Їх споживання також має багато інших переваг для здоров’я.
Поділіться коментарем