Сирий мед: Дослідження показало, що цей підсолоджувач може допомогти знизити рівень цукру та холестерину в крові

428

Мед є природним підсолоджувачем, який ніколи не псується, якщо його правильно збирати й зберігати, і згідно з новим оглядом досліджень, він також може мати переваги для здоров’я серцево-судинної системи.

A beekeeper holds up a sheet of honeycomb.
  • Нове дослідження показало, що споживання меду натщесерце пов’язане зі зниженням рівня цукру в крові.
  • Дослідники також виявили, що вживання меду пов’язано з нижчим рівнем загального холестерину і тригліцеридів.
  • Конюшиновий мед і необроблений сирий мед виявилися особливо корисними для поліпшення контролю рівня цукру в крові та рівня ліпідів.

Нещодавно було опубліковано систематичний огляд та метааналіз, в якому оцінювався вплив меду, особливо сирого та конюшинового, на фактори ризику серцево-судинних захворювань та діабету.

Автори виявили, що споживання меду натщесерце пов’язане зі зниженням рівня цукру в крові, а також зниженням рівня загального холестерину і тригліцеридів. Це може допомогти знизити ризик серцево-судинних захворювань та діабету.

“Я думаю, що повідомлення цього дослідження полягає в тому, що можуть бути деякі переваги в заміні деяких доданих рафінованих цукрів, які ви вже споживаєте, медом”, — розповідає Джеймі Поуп, MS, RDN, LDN, FAND, ад’юнкт-доцентка кафедри дієтології в Школі медсестер Університету Вандербільта в Нешвіллі, штат Теннессі.

“Чайна ложка меду нічого не зробить. Однак звична заміна рафінованого цукру медом з часом може мати деякі позитивні наслідки для людей”, — каже вона.

Конюшиновий мед та необроблений сирий мед виявилися особливо корисними для покращення контролю рівня цукру в крові та рівня ліпідів. Мед робінії, який виготовляється з пилку дерева чорної сарани, також виявився особливо корисним для поліпшення рівня ліпідів.

Якість доказів була різною

Автори нового огляду використовували систему Grading of Recommendations, Assessment, Development, and Evaluation(GRADE) для оцінки й синтезу минулих досліджень меду.

“Понад 100 організацій по всьому світу офіційно схвалюють систему GRADE, — повідомляє Healthline Стефані Шифф, RDN, CDN, CDCES, зареєстрований дієтолог і сертифікований фахівець з догляду та навчання діабету в лікарні Хантінгтона в Хантінгтоні, штат Нью-Йорк. — Це, здається, надійний, всебічний метааналіз з великим розміром вибірки”.

Огляд включав 18 контрольованих досліджень із загальною кількістю 1105 учасників. У різних дослідженнях порівнювалося збільшення споживання меду зі звичайним раціоном учасників, споживанням сахарози або кукурудзяного сиропу з високим вмістом фруктози.

Автори виявили докази низького рівня певності, що пов’язують споживання меду з поліпшенням контролю рівня цукру в крові та зниженням рівня “поганого” холестерину ліпопротеїдів низької щільності й тригліцеридів. Вони знайшли докази високої певності, що пов’язують мед з підвищеним рівнем “хорошого” холестерину ліпопротеїдів високої щільності.

Додаткові дослідження можуть допомогти підвищити певність наявних доказів.

“Наука про споживання меду і кардіометаболічні захворювання залишається популярною темою для дослідників, оскільки виявляється все більше потенційних переваг для здоров’я”, — повідомляє Healthline Емма Лейнг, докторка філософії, директорка департаменту дієтології Університету Джорджії в Афінах і національна представниця Академії харчування і дієтології.

“Хоча кілька досліджень показали, що мед, включений в харчовий раціон, може поліпшити маркери здоров’я, необхідні додаткові дослідження, щоб довести це”, — додає вона.

Мед містить вітаміни, мінерали, антиоксиданти

Необхідно також провести додаткові дослідження, щоб з’ясувати, чому мед, споживаний натщесерце, впливає на рівень цукру та ліпідів у крові.

Хоча мед в основному складається з неочищених цукрів глюкози та фруктози, він також містить інші сполуки, які можуть мати кардіометаболічні ефекти.

“Мед також містить воду і незначну кількість пилку, вітаміни, мінерали, такі як калій і магній, та антиоксиданти. Він також містить деякі фітохімічні речовини, такі як флавоноїди, які можуть відігравати певну роль у його позитивному кардіометаболічному впливі”, — каже Поуп.

Мед також має пребіотичні властивості, що означає, що він є джерелом їжі для корисних бактерій у вашому кишківнику. Здоровий рівень корисних бактерій може допомогти зменшити запалення в організмі, що може знизити ризик певних захворювань.

“Такі захворювання, як діабет, хвороби серця та артрит, є запальними станами”, — каже Шифф.

Заміна рафінованих підсолоджувачів медом

Хоча мед має певні харчові переваги, він все ще містить багато цукру і є висококалорійним продуктом.

“Мед більш калорійний на столову ложку, ніж рафінований цукор. Він має 64 калорії на столову ложку, порівняно з 49 калоріями цукру. Якщо ви вживаєте багато, це може додатися, — каже Поуп. — Але мед трохи солодший на смак, ніж цукор, тому менша кількість може забезпечити таку ж солодкість, а це означає, що ви зможете вживати менше”.

Поуп і Шифф рекомендують їсти мед в помірних кількостях і використовувати його для заміни рафінованих підсолоджувачів у своєму раціоні, а не просто додавати його до свого поточного раціону.

“Можна додавати мед у звичайний йогурт замість того, щоб їсти пересолоджений йогурт або намазувати його на млинці чи вафлі. Також можна додавати мед у чаї [замість цукру] або на тост замість джему. Можна підсолоджувати медом вівсянку або використовувати мед у домашній заправці для салатів”, — рекомендує Шифф.

Ви також можете замінити мед рафінованим цукром у деяких видах випічки, хоча це може вплинути на зовнішній вигляд, смак, текстуру та час випікання. Заміна меду рафінованим цукром може працювати краще в деяких рецептах, ніж в інших.

“Якщо ви вирішите замінити мед цукром у випічці, рекомендується, щоб на кожну чашку меду, який використовується для заміни цукру, рідини було зменшено на 1/4 чашки, а температуру в духовці знижено на 15 градусів”, — каже Поуп.

Щоб дізнатися більше стратегій, як насолоджуватися медом, розвиваючи при цьому загальну схему здорового харчування, Лейнг закликає людей проконсультуватися з зареєстрованим дієтологом.

“Жоден окремий харчовий продукт, включаючи кілька столових ложок меду щодня, не гарантує поліпшення здоров’я, якщо врахувати інші ключові фактори способу життя, — каже вона. — Індивідуальні потреби в харчуванні є специфічними й залежать від віку, стану здоров’я та вживання ліків. Зареєстрований дієтолог може допомогти вам включити мед у свій раціон таким чином, щоб він підтримував ваше здоров’я та відповідав особистим уподобанням, культурним традиціям та бюджету”.

Поділіться коментарем