Тепер ви завжди будете мити яйця. Захистіть свою родину від цієї болячки

7170

Цікавий факт: курка може відкладати понад 300 яєць на рік. Зберігати їх зручно і не дуже дорого. Саме тому курячі яйця стали продуктом світового значення. Смажені і варені яйця, тістечка і соуси, креми – це все про яйця. І, на жаль, про сальмонельоз…

Цей продукт з домашньої птиці може стати смертельним в сирому або навіть напівготовому вигляді. Все залежить від небезпечної бактерії: сальмонели – яка живе на стінках курячого кишківника і потрапляє у шкаралупу при відкладанні яєць. Іншими словами, ризик зараження небезпечним інфекційним захворюванням залишається навіть в яєчні, якщо ви не вжили всіх заходів обережності.

Чи можна мити яйця?

фото fakty.ua

Сальмонела зазвичай живе на шкаралупі, і гине тільки при температурі понад 70 градусів. Лікування сальмонельозу в домашніх умовах неможливе. Всі ці аргументи переконують, що необхідно захистити себе і своїх близьких. Але як? Думка вчених на цю тему неоднозначна.

З точки зору безпечного зберігання – яйця не можна мити, тому що вони спочатку покриті спеціальною плівкою, яка запобігає проникненню бактерій в яйце, продовжуючи термін зберігання. Саме тому, мити яйця потрібно безпосередньо перед їдою. Це те, що роблять як в маленьких, так і у великих закладах.

Як мити яйця?

фото 24tv.ua

Ось як роблять у великих ресторанах: яйця вимочують в дезінфікуючих ваннах. Спочатку у 2% розчині соди, а потім в 1,5% розчині хлораміну. Ви можете використовувати засіб для миття посуду, якому довіряєте.

Є й інші способи захистити себе і свою родину від сальмонели. Наприклад, ви можете знайти постачальника сертифікованих свіжих яєць.

А ще, для пересічного споживача рішенням може стати покупка готової суміші білка і жовтка. Якщо спробуєте, ви навіть можете знайти пастеризовані білки і жовтки.

Вивчивши це питання дуже детально, ми можемо з упевненістю сказати, що можна і навіть необхідно мити яйця. Робіть це перед використанням, але не заздалегідь. І пам’ятайте: обов’язково мийте руки після роботи з сирими яйцями, щоб не дати шансу бактеріям потрапити в організм.


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем