Мало хто знає, що точковий масаж стопи робиться ще й для того, щоб зняти напругу зі спини. Це давно відомий і ефективний спосіб розслаблення нижніх кінцівок після напруженого дня. Більшість людей переконані, що масаж стопи робиться саме для цього. Й навіть не підозрює, скільки проблем зі здоров’ям можна подолати, знаючи особливі точки на стопах.

фото royal-present.com.ua/image/5dd7c56c30514313ac4c5947/tayskiy-masazh-stop.jpg

Наша стопи — це місце, де ніби проектуються всі людські органи. А якщо правильно масажувати, то можна не лише зняти напругу в ногах, а й запустити процеси очищення в організмі та зняти біль в спині. Оскільки саме ці місця є найчутливішими в людському організмі, то й масаж стоп може бути ефективним при болі в усьому тілі.

Сьогодні поговоримо про те, як масажуючи стопи, зняти біль в спині. Спочатку треба знайти на “підошвах” ніг уявний “хребет”. Сівши на підлогу і схрестивши ноги, уважно роздивіться внутрішнє ребро стопи. Лінія, що утворюється між п’яткою та великим пальцем і є нашим проектованим хребтом. Далі треба уявно її розділити на відділи — куприк, поперек, шийний та грудний відділи.

Другий етап — великим пальцем руки розім’яти цю уявну лінію від п’ятки до носка. Під час такого масажу, відчуєте всі хворобливі ділянки хребта. Про це свідчитимуть жорсткі місцини, які відчутно болітимуть. Масажуючи їх, можна розслабити потрібні частини тіла, діючи на їхні нервові закінчення. І зауважте, що на сам хребет не має жодного прямого впливу. Але через стопи можна розслабити спину, шию чи грудний відділ. Полегшення відчуєте вже після першого точкового масажу.

Як стопи пов’язані з внутрішніми органами людини

Стопи та долоні — це головні органи дотику, куди сходяться 72 тисячі нервових закінчень від усіх органів тіла. Саме ці ділянки сприймають зовнішній вплив температур, вологи й вітру. А потім вже сигналізують про це органам та системам організму. Тому, наприклад, терморегуляція й здійснюється без нашого відома, так би мовити, автоматично.

Проте, людина може цією “функцією” користуватися ширше — масажуючи стопи — розслабляти все тіло, опустивши ноги у воду — нервову систему, одягаючи теплі речі — зігрівати все тіло. А головне — масажуючи ці чутливі ділянки можна полегшити стан всього організму.

Рецептори зони стопи

фото redler.ru/wp-content/uploads/2017/12/massajnye-tochki-dlya-vostanovleniya-pamyati-36804-large.jpg

Як самостійно зробити точковий масаж стопи

Масаж розпочинається з підготовки — руки й ноги помити в теплій воді, добре витерти рушником. Олію для масажу трохи підігріти в долонях.

Далі — сісти, схрестивши ноги. Якщо відчувається неприємна напруга в спині, то підкладіть подушку під сідниці й спину, аби з’явилася опора. Спеціальний валик або скручену ковдру покласти під коліна й взятися за стопу.

фото feedback.guru/upload/img/8450130753d2323452bd8d801bd16b4f.jpg

Масаж починати тільки після того, як ноги будуть змащені олією. Одна за одною розім’яти стопи. Спочатку повністю розтерти стопи від п’яток до пальців. А потім масажувати по черзі. Кожен пальчик покрутити й потягти по кілька разів, при цьому нажати на боки стопи. Далі масажувати рефлекторні зони, натискаючи на них великим пальцем руки. Далі промасажувати всю поверхню стопи. І переходимо до суглобів — розслаблену стопу акуратно покрутити в районі пальців та голеностопу. Всі рухи виконувати руками, нога має піддаватися їм й бути максимально розслабленою.

Як масажувати стопи ліктем

Сівши в позу лотоса, підошви масажувати ліктем. Це виявляється набагато легше, ніж руками. Аби додати сили при натисканні, можна натиснути долонею.

Як часто робити такий масаж і скільки сеансів

Кожну кінцівку варто розслабляти протягом 5 хвилин, бажано через день.

Коли не можна робити такий масаж

Якщо підвищена температура тіла, інфекційні захворювання, онкозахворювання, варикозне розширення вен й гостре запалення суглобів. А ще, коли на тілі є грибок, бородавки, родимки або якісь ущільнення в тканині.

Точковий масаж стопи використовують для того, щоб зняти напругу зі спини й інших частин опорно-рухового апарату. Проте, перед такими процедурами, обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем.