Ці симптоми не пройдуть без наслідків! 7 основних “дзвіночків” нестачі вітаміну B12

16644

Недолік цього вітаміну, дійсно, робить життя нестерпним! У той час, як нам здається, що організм отримує все необхідне – приходять хвороби. І багато з них, викликані саме нестачею B12.

Проблема у тому, що ми не завжди можемо зрозуміти, що прийшла пора поповнити запас цього життєво важливого вітаміну. Не дивлячись на те, що наш організм щосили сигналізує нам про це.

Як зрозуміти, що вам не вистачає вітаміну B12?

1. Сонливість

фото zinoti.lt

Ви витрачаєте на сон не менше як 8 годин, але не відчуваєте вранці себе відпочилим? Весь день вам складно зосередитися, ви клюєте носом і мрієте тільки про одне – повернутися до ліжка? Ймовірно, вам варто поповнити запас вітаміну B12.

2. Запаморочення

фото zinoti.lt

Цей симптом, викликаний дефіцитом B12, часте явище. Це відчуття зазвичай виникає, коли людина занадто швидко встає. Крім того, запаморочення може виникнути при підйомі або спуску по сходах.

3. М’язова слабкість

фото zinoti.lt

Вам стало важче робити ті речі, які раніше здавалися легкими? Можливе пояснення – нестача B12.

4. Поколювання і оніміння в кінцівках

фото zinoti.lt

Дефіцит B12 часто змушує людей відчувати ці симптоми.

5. Забудькуватість

фото zinoti.lt

B12 також відповідає за доставку кисня до мозку. Його недолік викликає короткочасну втрату пам’яті. Люди, які страждають на дефіцит вітаміну B12, часто помиляються, думаючи що у них хвороба Альцгеймера.

6. Блідість

фото zinoti.lt

Цей симптом також говорить про дефіцит B12.

7. Гладкий, червоний язик

фото zinoti.lt

Явний симптом нестачі цього вітаміну – яскраво-червона і дуже гладка поверхня язика.

Переваги вітаміну B12

1. Профілактика вроджених вад

Жінки з дефіцитом B12 під час вагітності піддаються підвищеному ризику вад розвитку плоду. Крім того, підвищується ймовірність викидня і передчасних пологів.

2. Здоров’я кісток

Остеопороз часто асоціюється зі старістю, але вітамін B12 також впливає на щільність кісток. Підтримка правильного рівня B12 покращує здоров’я кісток. Правильно засвоюючи B12, тіло регулює мінеральну щільність кісток.

Стаття несе інформаційний характер. Будь-які свої симптоми, у першу чергу, обговорюйте з лікарем. Не займайтеся самолікуванням і будьте здорові!


Джерело

Літературний переклад – Маруся Фріман

Поділіться коментарем