Цілюща кропива — народні рецепти для зміцнення здоров'я

11797
Цілюща кропива — народні рецепти для зміцнення здоров'я

Пекуча рослина, яку ми всі намагаємося обходити стороною, має іншу дивну сторону. Знайомий з дитинства бур’ян володіє стількома корисними властивостями, що знавці називають його не інакше, як “цілюща кропива”. Давайте разом розглянемо народні рецепти для зміцнення здоров’я, які можна приготувати з цієї рослини.

фото i.ytimg.com/vi/FHxukNNDhVo/maxresdefault.jpg

Багато хто вважає кропиву рослиною “вічної молодості”, оскільки вона здатна знизити рівень цукру та очистити нирки. Крім того засоби з кропиви сприяють омолодженню шкіри та запобігають випаданню волосся.

Кропивою здавна в народі лікували такі хвороби, як:

  • ангіна
  • пневмонія
  • астма

Кропива містить в собі дуже багато вітамінів та мінералів. Особливо великий вміст таких вітаміні, як С і В. Недарма, в народі по весні господарки варили цілющі та смачні супчики з молодої кропиви. Це була неабияка підтримка виснаженого за зиму організму.

фото pics.botanichka.ru/wp-content/uploads/2019/08/zagotavlivayu-zveroboy-i-krapivu-na-zimu-06.jpg
  • Кропива нормалізує обмін речовин, заспокійливо діє на нервову систему.
  • Жінки здавна ополіскували волосся настоєм кропиви, щоб прискорити їх зростання і покращити зовнішній вигляд.
  • Чоловікам відвар з насіння цієї рослини допомагає збільшити чоловічу силу та позбавити від безпліддя, яке виникло внаслідок недостатньої виробки сперми.
  • Відвар кропиви можна додавати до ванни, в якій купають немовлят. Цей засіб дуже добре очищає та заспокоює шкіру. Особливо корисно робити цю процедуру, якщо малюк має алергію.

Один з найвідоміших способів вживання кропиви в лікарських цілях — це приготувати з неї чай.

Для цього необхідно взяти

  • Вода – 1 склянка
  • Сушені листя кропиви – 1 столова ложка

Воду довести до кипіння. Потім додати ложку подрібненого листя сухої кропиви, перемішати, вимкнути вогонь і накрити кришкою. Дати настоятися протягом чверті години. Пити не більше трьох чашок в день.

Щоб поліпшити смак напою, чай можна підсолодити медом, додати м’яту і лимон. Однак, необхідно зазначити, що чай з кропивою не рекомендується пити вагітним жінкам.

фото annasavchenkova.ru/blog/wp-content/uploads/2016/09/krapiva.jpg

Як бачите, “цілюща кропива” не дарма має таку назву. Ми сподіваємося, що вам допоможуть народні рецепти для зміцнення здоров’я з цієї рослини. Але рекомендуємо, перш ніж їх вживати, порадитися для початку з сімейним лікарем.

Поділіться коментарем