«Уроки з дитиною робити не треба» – Лабковський про помилки батьків

1612
Уроки з дитиною робити не треба - Лабковський про помилки батьків

А чи думали ви, що насправді уроки з дитиною робити не треба? Відомий психолог Михайло Лабковський про помилки батьків у процесі виховання-навчання дітей говорить наступне.

Ті діти, які навчаються на відмінно, просто “висиджують” свої хороші оцінки. Вони стають тривожними й мають низьку самооцінку. Отож, повторюсь: уроки з дитиною робити не треба. А ще збирати шкільне приладдя до школи, постійно запитувати: як там школа? Такими фразами тільки зіпсуєте ваші стосунки. Хіба більше немає про що поговорити з дитиною?

Вона повинна мати свій вільний час, коли зовсім нічого не робить з того, що хотілося б вам. Хоча б до 4 годин на день. Але ж ні — батьки шукають все більше секцій для розвитку свого чада… А в результаті — розлади психіки, при чому у всіх.

фото ircomp.ru

Що стосується школи та поведінки вашої дитини з учителями чи однокласниками, ви маєте бути на стороні своєї дитини. Щоб там не сталося. Боятися варто не поганих оцінок, а відбити у дитини бажання до навчання.

Так вже склалося, що сучасні батьки орієнтуються лише на оцінки в школі. Під час батьківських зборів запитайте краще: як ваша дитина поводилася на уроках, чи хвилювалася, як себе почувала?

У мене немає відповіді на питання, у кого більше психологічних проблем — у того, чий щоденник рясніє двійками, чи п’ятірками.

Коли дитина не хоче робити уроки самостійно, це не лінь. Не вистачає простої мотивації. А, можливо, просто у дитини болить голова, якісь проблеми внутрішнього характеру, гіперактивність або ж розсіяність. Знайдете причину — і все піде, як по маслу.

Одні батьки хочуть, щоб дитина була самостійною та відповідальною. Інші — тотального контролю всіх її дій. Просто тримають на короткому повідці, щоб смикати час від часу. Повірте, що буває й таке, коли погані оцінки дитини в школі руйнують стосунки між самими батьками.

Дітям і так важко дається навчання, особливо зі сторони психіки. Вони весь час знаходяться в тонусі, пошуках рішень, пишуть контрольні, складають екзамени й т.д. Саме з такої напруги починаються неврози, депресії, які можуть призвести навіть до суїциду. 

Аби уникнути такого кошмару від навчання, сконцентруватися варто не на оцінках, а на вічних цінностях. Бо оцінки швидко відійдуть в минуле. А стосунки з дітьми — це те вічне, що має залишитися між вами. Бо можна порадіти черговій п’ятірці в щоденнику, але втратити дружбу і довіру доньки чи сина назавжди.

фото gorod.lv

Так говорить відомий психолог Михайло Лабковський про помилки батьків у вихованні дітей. Та вже вам вирішувати, чи діяти за порадою, що уроки з дитиною робити не треба.

Поділіться коментарем