Фізичні вправи мають вирішальне значення для фізичного та психічного здоров’я людини. Але що робити, якщо у вас немає часу? Правда полягає в тому, що хороші фізичні вправи не обов’язково означають інтенсивні та тривалі заняття в тренажерному залі. Все, що вам потрібно робити, — це гуляти щодня. Насправді, лише півгодини щоденної ходьби можуть допомогти вам відчути себе набагато краще і внести позитивні зміни у ваше здоров’я.
Вважаєте, що вам це не потрібно? Що ж, замисліться: скільки фізичної активності ви вписуєте у свій день? Для третини людей відповідь “недостатньо” на щотижневій основі, а для 95% людей будь-які фізичні вправи навіть не є щоденним заняттям. Це жахливо
Але не хвилюйтеся. Як ми вже говорили, вам не обов’язково займатися серйозними силовими тренуваннями або витрачати всю свою енергію, бігаючи на біговій доріжці, щоб отримати користь. Ось як вчені пояснюють, що відбувається з вашим тілом, коли ви ходите щодня.
Вчені пояснили, що відбувається з вашим тілом, коли ви ходите щодня
1. Покращується зір
Так, це, безумовно, дивно, але чи знали ви, що регулярні прогулянки можуть творити чудеса з вашим зором? Хоча фізичні вправи не обов’язково тісно пов’язані з вашими очима, за даними Американської академії офтальмології, ваш зір все одно може отримати користь від щоденних прогулянок.
Одним із захворювань, віж якого дуже допомагають регулярні прогулянки, є глаукома. Цей стан виникає частково через тиск, що чиниться на очі, і ходьба може допомогти зменшити цей тиск. Кров’яний тиск навколо очей має бути на здоровому рівні, щоб уникнути захворювання.
Враховуючи тяжкість глаукоми і постійно зростаючу кількість випадків, — за оцінками, до 2040 року на неї захворіють 111,8 мільйона людей у віці від 40 до 80 років, — не дивно, що ви захочете вжити запобіжних заходів проти неї. Ходьба — чудовий спосіб зробити це.
Ходьба здатна знизити загальний ризик розвитку цього захворювання очей на 73%. Таким чином, можна з упевненістю сказати, що результатом регулярної фізичної активності насправді можуть бути належне функціонування очей і хороший зір.
2. Покращується здоров’я серця
Як вправа, ходьба надає незліченну кількість переваг з цілого ряду причин. Однією з найбільш очевидних і привабливих позитивних сторін ходьби є її здатність знижувати ризик розвитку різних серцево-судинних захворювань.
По суті, щоденна ходьба може поліпшити здоров’я вашого серця. Дослідження виявили ряд речей, що стосуються зв’язку між ходьбою як вправою і станом серцево-судинної системи. Ось кілька областей, пов’язаних з серцем, які отримують позитивний вплив від щоденних прогулянок:
- Зниження артеріального тиску;
- Кращий кровообіг;
- Посилення серцебиття;
- Кращий баланс холестерину;
- Кращий жировий баланс;
- Поліпшення циркуляції кисню;
- Сильніші органи;
- Знижений ризик інсульту;
- Знижений ризик коронарних проблем;
- Зниження ризику серцевих захворювань та серцевої недостатності.
3. Міцніші кістки і суглоби
Вік є найбільшим фактором дегенерації кісток і суглобів, але це може вплинути на людей будь-якого віку. Крім того, один з найкращих способів запобігти віковій дегенерації — це переконатися, що ви постійно зміцнюєте ці частини тіла. Щоденна ходьба може допомогти вам із цим, і ось як:
a) Щільність кісткової тканини
Багато хто з нас втрачає щільність кісткової тканини з віком. Це робить нас більш сприйнятливими до пошкоджень або розвитку захворювань. Регулярна фізична активність може допомогти зберегти кістки міцними, оскільки вони підтримують вашу вагу.
b) Нижня частина спини
Коли ви страждаєте від болю в попереку, це може призвести до зниження концентрації уваги, нездатності виконувати повсякденні завдання і зниження позитивного мислення. На жаль, це не найкраща ідея робити інтенсивні види фізичних вправ. Біг і підняття важких предметів, швидше за все, виключаються зі списку, так само як і біг підтюпцем.
Залишається ходьба — і, на щастя, це дуже позитивна форма фізичної активності навіть для тих, хто страждає від цього болю. Щоденна ходьба може допомогти забезпечити певний ступінь полегшення болю при хронічному болю в спині, допомагаючи вам більш продуктивно справлятися з дискомфортом.
c) Хребет
Це пов’язано з нашим попереднім пунктом про біль у нижній частині спини. Ходьба допомагає посилити здоровий кровообіг, дозволяючи вам насолоджуватися кращою гнучкістю в області нижньої частини спини. Це пов’язано з тим, що кровотік навколо хребта має тенденцію значно збільшуватися при фізичних навантаженнях.
d) Ноги
Гаразд, технічно, мова не обов’язково йде тільки про міцність суглобів і кісток. Але ваші ноги стають сильнішими і нарощують м’язи і витривалість, коли ви регулярно ходите — особливо якщо ви ходите в гору. Це, своєю чергою, зменшує ваші проблеми з болем у суглобах навколо ніг.
e) Скутість
Ви схильні мати справу з жорсткими суглобами, які заважають вам пересуватися? Активна ходьба протягом півгодини щодня може допомогти розслабити суглоби. Хоча вона не може вилікувати серйозні захворювання, такі як артрит, це, безумовно, може допомогти в полегшенні симптомів.
f) Зниження ризику переломів
Само собою зрозуміло, що якщо ваші суглоби, кістки і м’язи міцніші, у вас менше шансів отримати травму. Переломи можуть вивести вас з ладу на місяці, тому зниження шансів отримати перелом може стати великим мотиватором для того, щоб почати ходити.
4. Позитивні психічні зміни
Ми всі прагнемо кращого психічного здоров’я і хочемо бути вільними від негативних думок і розладів. Ходьба — це чудовий спосіб збільшити цю перевагу. Вірте чи ні, але ходьба може мати величезний вплив на ваше психічне здоров’я. Ось як:
a) Депресія
Дослідження показують, що ті, хто часто ходить пішки протягом тижня, — навіть за умови всього 200 хвилин фізичної активності, — відчувають полегшення деяких симптомів діагностованої клінічної депресії. Протягом трьох років позитивні ефекти зберігалися за умови продовження цієї звички.
Варто зазначити, що дослідження, про яке йдеться, проводилося саме на жінках, а тому може бути не зовсім вірним для деяких з них. Однак дослідження свідчать, що представники всіх статей в тій чи іншій мірі отримують користь від регулярних піших прогулянок.
b) Стрес
Якщо вам не подобається силова ходьба в фітнес-цілях, прогулянки по парку з низькою інтенсивністю буде більш ніж достатньо, щоб допомогти вам. Перебування на свіжому повітрі в оточенні зелені може допомогти вам відчути себе більш розслабленим.
Згідно з дослідженням Journal of Physiological Anthropology, перебування на природі та прогулянки протягом всього лише 20 хвилин можуть знизити рівень кортизолу, присутнього в мозку. Кортизол є нейромедіатором стресу, і його надлишкове вироблення може призвести до тривоги, зниження позитивного мислення та інших проблем.
Ходьба також здатна привести мозок у розслаблений і спокійний стан. Це відбувається шляхом стимуляції певних нервових клітин, які допомагають заспокоїти органи чуття.
c) Настрій
Коли ви ходите, гормони позитиву, відомі як ендорфіни, виробляються все більше і більше. Це допомагає вам відчувати себе більш щасливими та енергійними протягом решти дня. Навіть офісні працівники виявляють, що півгодинні прогулянки викликають у них більше бажання продовжувати свою роботу!
d) Зниження когнітивних функцій
Деменція і хвороба Альцгеймера —- страшні захворювання, з якими стикаються багато людей похилого віку. Ризик розвитку цих дегенеративних розладів зростає з віком. На щастя, щоденна ходьба може допомогти зменшити цей ризик. Дослідження також виявили, що вона може зробити те ж саме для інших захворювань, пов’язаних з мозком, таких як інсульти.
В цілому ходьба також просто корисна для загальної когнітивної функції. Вона допомагає вашій концентрації та пам’яті, а також зберігає голову ясною, щоб ви могли приймати кращі рішення та критично мислити.
5. Втрата ваги
Якщо ви досліджували способи схуднення, ви, напевно, не здивуєтеся, почувши, що невелика щоденна ходьба може значно допомогти вам скинути зайві кілограми. Попри те, що це проста вправа, вона має потужний ефект спалювання калорій! Ось як це відбувається:
a) Метаболізм
Коли ви ходите, вашому тілу потрібно більше енергії, щоб продовжувати рухатися. Якщо ви ходите в досить швидкому темпі, метаболізм вашого тіла прискорюється, щоб допомогти вашому тілу використовувати свої енергетичні запаси. Ви можете насолоджуватися прискореним метаболізмом протягом декількох годин після цього.
Найкращий спосіб отримати цей позитивний ефект — ходити в помірному темпі, або, ще краще, швидко крокувати в гору.
b) Жир
Жир не обов’язково є поганим компонентом сам собою, але надлишок жирових відкладень в організмі в значній мірі відповідає за збільшення ваги і може бути потенційно небезпечним для організму.
Крім того, багато людей відчувають дискомфорт через свій живіт і прагнуть цілеспрямовано скинути жир на животі. Все, що вам потрібно зробити, щоб почати ці зусилля — це почати ходити! Однак зверніть увагу, що ходити потрібно в досить швидкому темпі, щоб частота серцевих скорочень збільшувалася, а дихання ставало глибшим.
c) Травлення
Після прийому їжі вирушайте на повільну, але цілеспрямовану прогулянку, щоб допомогти стимулювати травлення в організмі. Це дозволить вашому організму почати правильно і ефективно перетравлювати те, що ви з’їли, позитивним чином, замість того, щоб зберігати всю їжу у вигляді жиру.
Дослідження показали, що прогулянка збільшує швидкість руху їжі по тілу і шлунку, і численні інші дослідження підтверджують цю концепцію.
d) Розвиток м’язів
Незважаючи на те, що ходьба є вправою дуже низької інтенсивності, вона успішно задіює широкий спектр різних м’язів, що дозволяє проводити своєрідне тренування всього тіла. Звичайно, це не так ефективно, як силові тренування або більш інтенсивні тренування, але цього цілком достатньо, якщо ви зацікавлені в тому, щоб стати трохи сильніше!
e) Цукор в крові
Рівень цукру в крові, або глюкози в крові, повинен бути збалансований на розумному рівні, щоб запобігти таким проблемам, як резистентність до інсуліну і діабету 2 типу. Занадто високий рівень цукру в крові також може призвести до потенційного збільшення ваги.