Він відмовився від хіміотерапії і прожив 102 роки — історія, яку визнали справжнім дивом

39800

Це сталося у далекому 1976 році. Один чоловік, родом з Греції дізнався сумну новину. Його тіло було уражено раком. І з часом, хвороба мала неминуче зруйнувати його легені. У той час, медики могли йому запропонувати тільки хіміотерапію. І разом з тим, прогноз був невтішним: пацієнтові залишалося жити лише близько шести місяців. Однак чоловік прийняв інше рішення. Він відмовився від лікування і повернувся на батьківщину у Грецію.

Як все починалося

фото cs8.pikabu.ru

Спочатку його метою було прожити тут залишок своїх днів у тиші і спокої. У нього не було у планах перемогти рак, він знав — це неможливо. Тому він жив так, як йому подобалося, і присвятив себе речам, які приносили йому радість. У той час він багато спав, навіть вдень. Однак через кілька тижнів стало більш ніж очевидно, що він відчуває себе краще і вже не так втомлюється, як раніше.

У нього була своя земля, на якій все цвіло і пахло. І він вирішив проводити більше часу на свіжому повітрі. І щоб бути корисним — почав садити сад. Він не спав довго і відразу після сніданку проводив час, доглядаючи за деревами. А в його меню стало більше свіжих фруктів та овочів.

Тим часом, пройшли шість місяців, які відміряли йому лікарі. А потім минуло ще кілька років. Не можна сказати, що чоловік відчував себе повністю здоровим. Але і вмирати він поки не збирався. І тоді, колишній пацієнт вирішив знайти тих лікарів, які поставили йому діагноз і дали сумний прогноз.

Вони не повірили своїм очам

І як ви думаєте: яка була реакція у медиків, коли вони побачили пацієнта, якого давно вважали мертвим? Звичайно, вони не повірили своїм очам. Почалися нескінченні питання та аналізи. І звичайно, ще були сумніви: а раптом ми помилилися з діагнозом? Що ж, і таке можливо.

А їх колишній хворий, із задоволенням розповів їм про своє життя. Про те, що після страшного діагнозу, він раптом став щасливим. Як радів кожному дню, кожному заходу та сходу сонця.

Ось декілька порад від щасливого пацієнта

фото i.pinimg.com

Середземноморська дієта

Секрет цієї дієти у великій кількості фруктів та овочів. В ідеалі — з власних або інших домашніх джерел. Добре, якщо вийде обмежити споживання м’яса одним днем ​​на тиждень. А від важкого, червоного м’яса краще взагалі відмовитися і замінити його свіжою рибою. Крім цього, на столі у колишнього хворого завжди були оливкова олія, насіння та злаки.

Сон

Чоловік розповів, що завжди слухав своє тіло. І якщо відчував невелику втому, то не мучив себе, а без докорів сумління відразу вирушав спати. Це допомагало йому набиратися сил і з кожним разом їх ставало все більше.

Чай

Чай в його житті став не тільки улюбленою церемонією на свіжому повітрі. Він із задоволенням збирав цілющі, ароматні трави, вивчав їх властивості та сам готував свої смачні ліки.

Залишатися з природою

Залишившись сам на сам зі своєю хворобою, чоловік зрозумів, як йому не вистачало природи. І тоді він влаштував своє життя так, що майже весь час знаходився на свіжому повітрі. Він працював в саду, відпочивав, приймав їжу і навіть спав просто неба.

Думки

Легко сказати: думай про хороше. Але як цього домогтися, коли живеш з таким діагнозом? Колишній хворий розповів лікарям, що він навіть не збирався боротися за довге життя. Він поїхав на батьківщину, щоб померти серед коханих людей, в місцях, де він виріс. А потім просто посадив сад і спостерігав за тим, як ростуть його дерева. І ще, радів кожній хвилині свого життя.

Звичайно, давно це було. І в той час, випадок цього хворого все розцінили, як справжнє диво. А чоловік прожив ще довге життя і любив кожен його день. А помер у 102. Не від раку.


Джерело

Літературний переклад — Маруся Фріман

Поділіться коментарем