Виростити тропічне дерево з кісточки просто — покрокова інструкція

922
Виростити тропічне дерево з кісточки просто - покрокова інструкція

Якщо ви вже маєте деякий досвід садівництва, то виростити тропічне дерево з кісточки просто. До того ж у вас тепер буде наша покрокова інструкція. Купити апельсинове або мандаринове дерево з яскравими плодами дуже просто — але дорого й нецікаво. Якщо у вас є бажання — спробуйте виростити мальовничий кущик самостійно.

Що робити? Агротехніка дуже проста. Для початку вам доведеться з’їсти мандарин, це не досить важка робота, еге ж? Обов’язково залиште кісточки.

фото 7ogorod.ru

Відберіть великі й пухкі, зморщені та дрібні не відрізняються життєздатністю. Добре, якщо їх буде п’ять, тому що не всі проростуть, ба навіть десять, на випадок щеплень, що не завжди вдаються.

Візьміть невеликий пластиковий контейнер та покладіть туди змочену у воді марлю, а зверху — насіння. Пам’ятайте: посуд — плаский, тканина — волога, а не залита водою, місце — тепле та не на сонці. Нещільно закрийте контейнер кришкою, аби всередину надходило трохи повітря, але створювався парниковий ефект.

Поставте контейнер на тепле підвіконня. Зачекайте і стежте, щоб кісточки завжди були вологими. Для того щоб кісточка проросла та дала росток, потрібно від двох тижнів до місяця. Температурі повітря не можна давати падати нижче двадцяти та підійматися вище за двадцять п’ять градусів. Як тільки побачите перші паростки, пора братися за посадку.

фото pikabu.ru

Візьміть невеличкий горщик — або використовуйте той же контейнер. Покладіть туди дренаж, землю. Ні в якому разі не кладіть торф — кислий ґрунт не до вподоби мандарину. Візьміть дві частини перепрілого перегною, дві частини лісової землі та одну частину річкового піску. Полийте її водою, зробіть ямки глибиною в 1-1,5 см. Акуратно покладіть туди сіянці, присипте землею, накрийте кришкою.

Продовжуйте спостереження та нескладний догляд. У міру зростання (кожні 3-5 см) робіть перевалку в більший за діаметром горщик. Для формування рівномірної крони бажано використовувати для кожного сіянцю окрему тару. Пересадка мандарина має бути зорієнтована на розвиток корінців.

фото irecommend.ru

Але одразу висаджувати рослинку у великий об’єм землі не можна: в такому випадку часто виникає перезволоження ґрунту, що істотно пригнічує рослину. Молоді деревця пересаджують щорічно.

фото googleusercontent.com

Мандарин — з тих рослин, які часто доводиться формувати. Перше прищипування (якщо він не почав гілкуватися сам) йому роблять при досягненні саджанцем висоти 30-40 см. Постійно обприскуйте рослину теплою водою. А раз на місяць робіть теплий душ.

фото fermoved.ru

Через 2-3 роки ви отримаєте гарне дерево. Для стимуляції цвітіння можна спробувати кільцювання. А плодоносити мандарин, вирощений з кісточки, починає на п’ятий-шостий рік. Успіхів вам!

фото бонсай.укр

Виростити тропічне дерево з кісточки просто. Уважність, трохи терпіння й все вийде. Та нехай вам допоможе наша покрокова інструкція.