Вітамін В1 може зменшити ймовірність виникнення головного болю при мігрені

106

Головні болі при мігрені

Головний біль може бути болючим і важко піддається лікуванню.

Конкретні симптоми та час виникнення відрізняються для кожної людини, яка страждає на мігрень.

Експерти все ще працюють над тим, щоб зрозуміти, чому виникають головні болі при мігрені і які профілактичні кроки можуть зробити люди.

Недавнє дослідження, опубліковане в Headache: The Journal of Head and Face Pain повідомляє, що дієтичне споживання вітаміну В тіаміну може допомогти запобігти мігрені у деяких людей.

Експерти кажуть, що інформація, отримана в результаті цього дослідження, вказує на захисний фактор, який може допомогти поліпшити результати для людей, які відчувають мігрень.

A blue spoon rests amid lentils spread across a table

Вітамін B1 можна знайти в таких продуктах, як сочевиця

Вплив головного болю при мігрені

Мігрень — це неврологічний стан, який викликає сильні головні болі, які зазвичай локалізуються в одній ділянці голови.

Біль може бути інтенсивним, і люди іноді можуть відчувати інші симптоми, такі як нудота або блювота. Головний біль при мігрені може бути пов’язаний зі специфічними тригерами, такими як стрес або гормональні зміни.

Дієта — це одна з областей, яка може вплинути на головний біль при мігрені. Однак специфіка — це те, що експерти все ще працюють над тим, щоб зрозуміти. Конкретні харчові тригери або профілактичні заходи можуть бути різними для кожної людини.

Доктор Кліффорд Сегіл, доктор медицини, невролог з Центру здоров’я Провіденс Сент-Джонс в Каліфорнії, навів кілька прикладів цього для Medical News Today:

“Дієтичні тригери є загальними для мігрені. Вина, сири і кофеїн можуть викликати головний біль при мігрені. Я прошу пацієнтів під час першого візиту до мене вести щоденник головного болю, щоб побачити, чи є якісь ліки, які викликають головний біль. Кофеїн може як викликати головний біль, так і допомагати йому, тому важко узагальнити, чи щось подібне викликає головний біль, чи допомагає йому”.

Люди, які відчувають мігрень, можуть працювати зі своїми лікарями та іншими фахівцями, щоб визначити фактори, що провокують головний біль.

Оскільки з’являється все більше даних про взаємозв’язок між дієтою і головним болем при мігрені, клінічні рекомендації щодо лікування можуть продовжувати змінюватися.

Зв’язок між тіаміном та мігренню

У новому конкретному дослідженні вчені вивчали зв’язок між двома вітамінами групи B, тіаміном (вітамін В1) і рибофлавіном (вітамін В2), і досвідом виникнення сильних головних болів або мігрені.

У своєму перехресному дослідженні вчені проаналізували дані учасників Національного обстеження здоров’я та харчування (NHANES) за 1999-2004 роки.

Дослідники включили понад 13 000 учасників у свій аналіз. З них 2 745 учасників відчували сильний головний біль або мігрень протягом останніх трьох місяців. Дослідники вивчали 24-годинне споживання тіаміну та рибофлавіну в харчовому раціоні, аналізуючи дані, зібрані за допомогою комп’ютерних інтерв’ю з учасниками дослідження.

Вони врахували кілька факторів, включаючи вік учасників, спосіб життя, демографічні показники та супутні захворювання.

Дослідники повідомили, що вищий вміст тіаміну в раціоні був пов’язаний з меншою ймовірністю виникнення мігрені. Особливо це стосувалося учасниць дослідження. Однак дослідники не виявили значного зниження ризику, пов’язаного з рибофлавіном.

Доктор Джеймс Джордано, професор неврології та біохімії Медичного центру Джорджтаунського університету у Вашингтоні, округ Колумбія, який не брав участі в дослідженні, зазначив для MNT наступне:

“Це дослідження надає важливі дані, які підтверджують, що харчові фактори можуть впливати на індукцію головного болю при мігрені. Особливо слід відзначити, що це дослідження продемонструвало статистично значущу роль тіаміну (вітаміну В-1) у пом’якшенні мігрені. Було показано, що тіамін особливо важливий для регулювання рівня нейромедіатора серотоніну в головному мозку; порушення функції серотоніну безпосередньо пов’язані з патофізіологією мігрені”.

Обмеження дослідження та подальші дослідження

Дослідження мало деякі обмеження.

По-перше, дані спираються на самозвіти учасників, які можуть бути неточними. Наприклад, при оцінці захворюваності на мігрень існує певне припущення, що учасники, які повідомили про сильний головний біль, ймовірно, страждали на мігрень. Метод 24-годинного пригадування також має потенціал для помилок при зборі даних.

Крім того, інтерв’ю не включали питання про всі кишкові захворювання, і дослідники не вивчали особливості харчування.

Дослідники також не розглядали споживання дієтичних добавок, які могли вплинути на споживання тіаміну та рибофлавіну.

Нарешті, існує ризик помилок, заснований на використаних методах аналізу, і цей тип дослідження не може довести, що нестача тіаміну викликає мігрень.

В цілому, дослідження відзначає вплив, який тіамін може мати на головний біль при мігрені. Воно може відкрити двері для подальших досліджень у цій галузі й надалі керувати конкретними клінічними рекомендаціями.

Джордано зазначив наступне:

“У сукупності можливо, що тіамін може бути корисною дієтичною добавкою для людей, які страждають на мігрень, які можуть мати легкий або помірний дефіцит магнію або мають метаболічні порушення обміну кальцію та магнію”.

Він також відзначив наступні напрямки для продовження досліджень:

“Хоча дослідження, безумовно, є цікавими і важливими, необхідно провести додаткові дослідження для визначення більш конкретної ролі тіаміну, а також інших вітамінних ко-факторів, які можуть бути клінічно корисними для запобігання або зменшення мігрені”.

Поділіться коментарем