Втома та набряк негайно зникнуть! Цілющі властивості та користь м’яти для здоров’я

619

М’ята перцева — багаторічна рослина, що росте на відносно великих територіях Європи, США та інших країн.

М’ята — пряна ароматна рослина, яку людина знала та використовувала ще до нашої ери. Ботаніки виділяють багато видів цієї рослини. У Стародавній Греції та Римі м’яту шанували та пов’язували з божественними властивостями.

У давнину м’ята чудово освіжала повітря в житлових приміщеннях — підлоги мили, а руки та обличчя змочували м’ятною настоянкою. Знатні люди чи вчені носили на голові вінки з м’яти, тому що м’ята освіжає розум.

У давній та середньовічній медичній літературі можна знайти інформацію, що м’яту вважали лікарською рослиною.

Вона була рекомендована тим, хто відчуває головні болі, для поліпшення внутрішньої системи крові, як заспокійливий засіб, для зміцнення шлунка, для поліпшення травлення, для збудження апетиту, для полегшення гикавки тощо.

В Україні м’яту традиційно варять та п’ють при серцевих захворюваннях, нервових розладах, астенії.

Ця рослина має приємний запах, цвіте з липня по вересень.

Збирають м’яту в липні чи серпні, на етапі цвітіння, вранці, в період максимального накопичення олії.

Перед сушінням видаляють пожухлі частини.

Листя сушать в спеціальних сушарках чи на горищі. Олія м’яти, отримана з листя та стебел рослини, вважається дуже цінною.

Лікувальні властивості

М’ята — незамінний заспокійливий засіб, що м’яко впливає на центральну нервову систему та серце. Вона чудово лікує безсоння, особливо у вигляді теплого м’ятного чаю з медом.

Поєднання спиртової настоянки та м’яти — перевірений спосіб поліпшити травлення та подолати нудоту.

Чай з м’яти можна назвати одним з кращих засобів від нудоти та печії.

Олія м’яти використовується при приготуванні зубної пасти. Вміст ментолу в м’яті становить 60-70 відсотків. Його застосовують зовнішньо при невралгічних болях, мігрені, бронхіті, риніті, та при ангіні.

Крім того, він є неодмінною частиною серцево-судинних препаратів. Інгаляції з м’яти використовуються для лікування запальних захворювань верхніх дихальних шляхів. Меновазин та бороментол використовуються як протизапальні засоби у пацієнтів з дерматозом.

До речі, м’ятний чай допомагає боротися із зайвим волоссям. Надмірний ріст волосся (гірсутизм), зазвичай, пов’язаний з гормональними порушеннями. В експерименті з щурами вчені виявили, що екстракт м’яти зменшує кількість андрогенів (чоловічих статевих гормонів) у гризунів.

Подальші дослідження також показали, що дві чашки м’ятного чаю на день полегшують симптоми гірсутизму у жінок.

Багато століть тому жінки використовували відвар м’яти як найефективніший спосіб відновлення шкіри. Вважалося, що немає кращого лікування для обличчя. Шкіра набувала матового відтінку, а зморшки розгладжувалися.

Якщо змочити ноги в теплій воді з м’ятою, ви негайно позбудетеся від втоми та набряків!

В кулінарії м’яту додають до салатів, овочевих супів, бульйонів та соління. Її використовують для заправки основних м’ясних чи рибних страв. Вона чудово підходить для випічки. Можна додавати невелику кількість м’яти до смаженої їжі.

Поділіться коментарем