Виявляється, організм людини починає старіння з ніг!

621

Це виявили ще давні китайці, і в їхній тактиці описані деякі прийоми, які сприяють зміцненню ніг, а отже, затримують старіння організму.

Треба обов’язково ходити босоніж! Звичайно, можливості робити це на вулиці практично немає, тож ходіть удома. Якщо у вас холодна підлога, все одно зніміть капці хоча б на 10 хвилин. А якщо у вас вистачить наполегливості робити це три рази на день, вас можна привітати — поживете ще, до старості вам далеко!

Обов’язково треба ходити навшпиньках, на п’ятках, а також на внутрішній і зовнішній сторонах стопи по черзі. Це зміцнює м’язи, кістки ніг, покращує їх кровообіг, а отже й покращує роботу внутрішніх органів. І це зовсім не складно, перешкодити зможе тільки лінь.

Прямо зараз почніть бити стопи ніг, і з цього дня робіть це щодня. Робити це треба легенько, по місцю одразу за пальцями ніг. Для цього можна використовувати гумовий або дерев’яний молоточок, качалку, або підійде навіть порожня пляшка. І через деякий час ви відчуєте, як по тілу повільно розливається приємне тепло, а головне виникає почуття спокою. Це вважається одним із кращих засобів для покращення кровообігу, стану ніг і всього організму.

Ще тим, у кого проблеми з очима, добре б більш інтенсивно постукувати дерев’яною палицею на поміж другим та третім пальцями 5 хвилин щодня, там розташовані зони, рефлекторно пов’язані з очима.

Китайські медики досі стверджують, що потрібно потирати, тобто масажувати, особливу точку на зводі стопи — юн-цюаї. Якщо робити це регулярно, то кровообігбуде добрим, а м’язи ніг розслабляться.

Знаходиться точка відразу за пальцями у середині зводу стопи. Виконувати цей масаж можна сухим способом, тобто просто натискати на точку 20 разів без перерви (спочатку на одній нозі, потім на іншій) без особливої сили. Робити такий масаж бажано вранці та ввечері.

А можна робити вологим способом: налити в тазик (ванну) воду температури 38 градусів, поставити ноги й чекати, коли вони почервоніють, і після цього великими пальцями одночасно натискайте, масажуйте точку юн-цюаї 80 разів без перерви. Добре, якщо після цього ви руками розтиратимете стопи протягом 3-5 хвилин.

А якщо у вас вже вранці стопи ниють і перші кроки з ліжка — надзвичайно важка справа, то, швидше за все, у ваших ніжках живе артроз. І треба, звичайно, проконсультуватися з ревматологом та ортопедом і щось робити!

Наприклад, хоча б перераховані вище прийоми дуже годяться, ще можна спробувати, як радять наші лікарі, розтирати ступні ніг якимсь протиартрозним гелем (ортофен, ібупрофен, диклофенак). А можна спробувати робити компреси із медичною жовчю, вона продається в аптеці.

Треба намочити тканину жовчю, обгорнути ноги, зверху обмотати поліетиленом, потім — вовняним шарфиком (або вдягти вовняні шкарпетки) та залишити компрес на всю ніч. Тільки робити це треба акуратно, тому що жовч залишає сліди. Вранці зніміть і робіть такі компреси через день.

І, звичайно, треба рухатися, ходити, ніженьки свої любити та не давати їм лінуватися. У русі — життя! Саме ця заповідь йде ще з найдавніших часів.

Корисні нашим ногам і контрастні обливання: то гарячою, то холодною водою. Це і тонус підвищує, і кровообіг покращує, та й старість відсуває.

Поділіться коментарем