Вживання кави (навіть із цукром) може подовжити ваше життя

664

Нове дослідження показує, що ті, хто п’є каву, можуть отримати велике покращення здоров’я від ранкової чашки напою, навіть якщо вони люблять його трохи солодшим.

  • Дослідники виявили, що вживання кави, схоже, пов’язане зі збільшенням тривалості життя.
  • Люди, які помірно п’ють каву, мали менше шансів померти протягом 7-річного періоду спостереження.
  • Раніше каву пов’язували з кількома перевагами для здоров’я, включаючи менший ризик певних захворювань.
  • Помірне споживання цукру не зменшило переваг.
  • Однак експерти радять триматися подалі від висококалорійних фірмових напоїв.

Дослідники з Південного медичного університету в Гуанчжоу, Китай, мають гарні новини для любителів кави. Вони виявили, що люди, які вживають цей популярний напій, мали менше ризиків померти протягом семирічного періоду спостереження.

Ефект був найсильнішим у людей з помірним споживанням кави, приблизно від 1,5 до 3,5 чашок на день.

Як підсолоджена, так і несолодка кава були пов’язані з меншим ризиком смерті. Однак люди, які п’ють солодку каву, досягли кращих результатів, ніж ті, хто не вживав цукру в напої.

Люди, які вживали солодку каву, мали на 31% менше шансів померти, тоді як ті, хто пив несолодку каву, мали на 21% менше шансів померти.

«Результати для тих, хто використовував штучні підсолоджувачі, були менш чіткими», — каже провідна дослідниця, доктор Дан Лю.

Зв’язок кави з меншим ризиком смерті та роль підсолоджувачів

«Дослідження показують, що кава може захищати серце та допомагати в лікуванні інших захворювань», — каже Лю.

Однак у попередніх дослідженнях, пов’язаних із користю для здоров’я від вживання кави, не було вивчено, чи вживання конкретного підсолоджувача в каві впливає на результати здоров’я.

Лю сказала, що метою її команди було побачити, як це може вплинути на результати їхнього дослідження.

Дослідження було створено як проспективне когортне дослідження, тобто вони об’єднували людей у групи, які були схожі один на одного у всьому, окрім того, як вони пили каву. Потім вони стежили за ними з часом, щоб побачити, як вони живуть.

Вони отримали свої дані з Біобанку Великобританії. Ця база даних включає близько півмільйона людей, які погодилися надати дослідникам свою медичну та генетичну інформацію.

Загалом у дослідженні взяли участь 171 616 людей, які на момент початку дослідження не мали серцево-судинних захворювань або раку. Середній вік учасників дослідження склав 55,6 року. За цими людьми стежили з 2009 до 2018 року.

Під час дослідження люди повідомляли про споживання кави та про те, чи використовували вони цукор, штучні підсолоджувачі або чи взагалі не вживали підсолоджувачів.

«Дорослі, які пили підсолоджену каву, додавали в середньому лише одну чайну ложку цукру», — розказує Лю.

Дослідницька група оцінила смертність від усіх причин, раку та серцево-судинних захворювань.

Проаналізувавши зібрані дані, дослідники виявили U-подібний зв’язок між кількістю випитої кави та ризиком смерті.

Люди з помірним рівнем споживання впоралися краще, ніж ті, хто споживав менше або більше.

Однак автори дослідження попередили, що дані налічують близько десяти років. Крім того, вони походять із країни, де дуже популярним напоєм є чай, що потенційно могло вплинути на результат.

Крім того, вони відзначили, що учасники дослідження використовували набагато менше цукру, ніж те, що міститься в напоях багатьох мережевих кав’ярень. Це ускладнює порівняння між учасниками дослідження та людьми, які купують каву в таких торгових точках, як Starbuck.

Рекомендації щодо вживання кави

Мері Москера Кокран, зареєстрований дієтолог Медичного центру Векснера Університету штату Огайо, зазначила, що помірне споживання кави, яке вона визначила як дві-п’ять чашок на день, раніше асоціювалося з багатьма позитивними наслідками для здоров’я.

Це, зокрема, зниження ризику інсульту, діабету 2 типу, хвороби Паркінсона, хвороби Альцгеймера, раку товстої кишки, раку печінки, неалкогольної жирової хвороби печінки, і, згідно з останніми дослідженнями, вживання кави також може зменшити ризик гострого ураження нирок.

Кокран каже, що на основі досліджень команди Лю та інших досліджень виявляється, що споживання кави пов’язане зі збільшенням тривалості життя. Не можна напевно сказати, що одне викликає інше, зазначила вона, але це дослідження підтверджує цю точку зору.

Кокран також зазначила, що їй було цікаво, що помірне споживання кави з цукром (від 1,5 до 3,5 чайних ложок на день) не зменшує користі для здоров’я. Вона також виявила цікавим те, що результат зі штучними підсолоджувачами був непереконливим.

«Як і в усіх обсерваційних дослідженнях, – каже вона, – може бути важко відокремити вплив на здоров’я інших факторів, а також той факт, що вони не спостерігали змін у споживанні кави з часом, що також може вплинути на результати».

Коли її запитали про конкретні рекомендації щодо вживання кави, Кокран відповіла: «Поки ви не відчуваєте жодних негативних побічних ефектів, помірне споживання кави може бути чудовим способом захиститися від багатьох хронічних захворювань і збільшити тривалість життя».

Вона припускає, що якщо ви вважаєте каву надто стимулювальним напоєм, ви все одно можете випити кави без кофеїну, оскільки вважається, що антиоксиданти, які містяться в ній, мають багато переваг для здоров’я.

«Також майте на увазі, — каже Кокран, — учасники цього дослідження, які додавали цукор у свою каву, не додавали більше однієї чайної ложки в кожну чашку. Тож, швидше за все, краще триматися простих кавових напоїв, у яких ви контролюєте кількість доданого цукру та уникаєте штучних підсолоджувачів».

Висновки Лю були схожі на висновки Кокран.

«Ґрунтуючись на отриманих результатах, ми можемо сказати людям, що більшості любителів кави немає потреби виключати цей напій зі свого раціону, але потрібно бути обережними щодо висококалорійної кави у закладах», — стверджує вона.

Поділіться коментарем