Як лікувати зношення суглобів

833

Зношення суглобів може спричиняти біль або дискомфорт, але існують способи його полегшити. Рекомендується змінювати положення кожні 5 або 10 хвилин, особливо якщо ви проводите багато часу стоячи або сидячи.

How to Treat Joint Wear and Tear

Зношення суглобів є поширеною проблемою, але це не означає, що ви повинні приділяти їй менше уваги. Ігнорування цієї проблеми може призвести до артриту або остеоартриту, саме тому сьогодні ми покажемо вам найкращий спосіб лікування!

Якщо ви почали відчувати біль у колінах або зап’ястях, вам слід якомога швидше проконсультуватися з фахівцем. Дуже важливо почати профілактику та лікування на ранній стадії.

Раннє лікування необхідне у випадках зношування суглобів, оскільки воно може спричинити артрит та остеоартрит, що призводить до сильного болю та проблем для тих, хто страждає від нього. Тож читайте далі, щоб дізнатися трохи більше про зношування суглобів.

Що спричиняє зношування суглобів?

Існує багато причин, чому хтось може почати страждати від проблем у суглобах. Найпоширеніші з них такі:

  • Вік: з роками суглоби можуть почати зношуватися, і що довше ви чекаєте, то важче лікувати цю проблему, оскільки зношування суглобів є хронічним захворюванням.
  • Генетика: згідно з кількома дослідженнями, жінки, які страждають на остеоартроз кистей, мають спадковий ген, що спричиняє цю проблему. Близько 10% людей, які страждають на остеоартрит, також мають сімейний анамнез остеоартриту.
  • Вага: ожиріння може спричинити навантаження на певні суглоби, наприклад, колінні та тазостегнові, оскільки вся вага тіла припадає на кінцівки, коли людина стоїть.
  • Фізична активність: перенесення важких вантажів протягом тривалого періоду часу або постійне носіння важкої сумки на одній стороні тіла призводить до перевантаження суглобів, часто більше на тій стороні, де ви носите свої речі.
Joint problems
  • Професія: робота, яку ви маєте, може спричинити розвиток артриту або остеоартриту, який з часом стає легшим.
  • Травма: будь-яка травма або нещасний випадок у суглобі підвищує ризик його зносу, оскільки відновлення після травм ніколи не буває стовідсотковим.
  • Вологість: якщо ви живете або працюєте у вологому місті чи проводите багато часу в контакті з водою, це може призвести до швидшого зношування суглобів.
  • Їжа: харчування тісно пов’язане з артритом та остеоартритом, оскільки деякі продукти спричиняють надмірне вироблення сечової кислоти, яка утворює кристали, що можуть спричинити дегенерацію суглобів і навіть частин кісток.

Якими є найпоширеніші симптоми зносу суглобів?

Зверніть увагу на ці симптоми, які допоможуть вам визначити, чи страждаєте ви від проблем із суглобами.

  • Відчуття скутості при піднятті або недостатня гнучкість при спробі пересунути або підняти з підлоги якийсь предмет.
  • Звичний біль у суглобах у певному місці. Цей тип болю завжди виникає в одному і тому ж місці, незалежно від того, чи це певне місце, чи невдалий рух.
  • Загальна слабкість і бажання більшу частину дня сидіти.
  • Сильний біль у кістках (ніби вони ось-ось зламаються), колючий або гострий біль у м’язах (як від удару струмом), або біль, що дуже швидко змінює локалізацію. Ці типи болю можуть посилюватися під впливом зовнішньої температури, вологості, погоди тощо.
  • Почервонілі суглоби, які болять навіть при найменшому дотику. Також можуть з’явитися фіолетові плями на гострому кінці суглоба.
  • Надмірне потовиділення вночі з сильним неприємним запахом тіла.
  • Лихоманка.

Що робити, якщо у мене знос суглобів?

Ці поради допоможуть вам зменшити біль, який викликає зношування суглобів, і ви зможете насолоджуватися кращою якістю життя.

  • Рухайте ногами перед тим, як вставати. Робіть це, коли встаєте з ліжка, щоб ваша вага не припадала на коліна та щиколотки. Рухайте ногами кілька хвилин перед тим, як встати після довгого сидіння (на роботі, в літаку, під час перегляду фільму тощо).
  • Відпочивайте щодня. В середині робочого дня або будь-якої іншої активності, яку ви робите, зробіть 5-10-хвилинний відпочинок, особливо якщо ви проводите багато часу на ногах або сидячи.
  • Обирайте відповідне взуття. Взуття має добре підтримувати стопу і не повинно бути ані завеликим, ані замалим. Найкращий варіант — це взуття з закритим носком. Якщо у вас є проблеми з колінами, вам слід вибрати сандалі або інше взуття без підборів. Також переконайтеся, що взуття, яке ви носите, в хорошому стані.
  • Будьте обережні при перенесенні речей. Якщо ваша робота пов’язана з підняттям важких предметів або якщо ви носите багато сумок, коли ходите за покупками, намагайтеся нести однакову вагу з обох боків. Якщо можливо, робіть кілька поїздок замість того, щоб намагатися нести все за один раз. Якщо вам потрібно підняти щось з підлоги, переконайтеся, що ви присіли навпочіпки, а не нахилилися.
  • Сходи. Піднімайтеся сходами повільно, використовуйте поручні для опори та сходьте по одній сходинці за раз.
Man walking up the stairs

Як я можу лікувати знос суглобів за допомогою дієти?

Окрім дотримання наведених вище рекомендацій, для лікування зносу суглобів важливо дотримуватися здорової дієти. Для цього потрібно:

  • Пити багато води, щоб залишатися гідратованими та підтримувати здоровий рівень рідини в суглобах.
  • Переконатися, що ви отримуєте достатню кількість вітамінів. Наприклад, вітамін С допомагає утворювати колаген, кісткову тканину та хрящі, вітамін А сприяє зміцненню та регенерації кісток, а вітамін D сприяє засвоєнню кальцію і фосфору — двох елементів, які можуть допомогти вам уникнути остеопорозу та інших проблем з кістками.
  • Обирати продукти, які містять мукополісахариди, такі як свинина або м’ясо вола, щоб зміцнити та допомогти вашим суглобам відновитися. Будьте обережні, щоб не їсти їх у надлишку, тому що ці продукти також містять багато жиру і холестерину.
Поділіться коментарем