Як позбутися цвілі у горщику для рослин?

44

Цвіль у горщиках. Зазвичай вона з’являється при включеному центральному опаленні та порушенні природної циркуляції повітря. І саме нагрів і мокрий ґрунт сприяють появі цвілі. Що це означає для нас? Як ми можемо її видалити? Відповіді на це ви знайдете нижче.

Цвіль у горщиках – що це означає?

Цвіль росте, коли ґрунт постійно вологий і йому ніколи не дається достатньо часу для висихання. Це просто надлишок води. Треба реагувати в момент появи цвілі. Якщо цього не зробити, цвіль проросте глибше в ґрунт і позбутися її буде набагато складніше. Щобільше, вона може атакувати коріння ваших рослин.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Цвіль у горщиках – як її позбутися?

Є кілька способів, за допомогою яких можна позбутися цвілі в горщиках з рослинами. Цвіль на рослинах, особливо на їхньому листі, необхідно обробити протигрибковим засобом.

#1

В першу чергу переконайтеся, що це не відкладення кальцію з водопровідної води. Цей осад твердий, крихкий і злегка жовтуватий. Цвіль біла або сірувата, іноді рожева і видає неприємний запах.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

#2

Переконайтеся, що взимку ваші рослини знаходяться в провітрюваному місці з низькою вологістю. Підвіконня не такі хороші, оскільки вікна, як правило, дуже герметичні, через що пара конденсується на їхній поверхні. Це підвищує вологість ґрунту в горщиках і сприяє розвитку цвілі.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Помістіть свої рослини в інше місце або трохи відпустіть надто затягнуті вікна, переконайтеся, що рослини мають багато свіжого повітря навколо. Не саджайте рослини занадто близько одну до одної.

#3

Найпростіший спосіб — пересадка. Як тільки ви вирішите це зробити, використовуйте пісок, перліт або керамзит, щоб зробити ґрунт легшим і більш водопроникним. Це запобігає розвитку цвілі. Горщики необхідно або продезінфікувати або просто замінити на нові.

#4

Якщо ви не хочете пересаджувати рослини (що до того ж не рекомендується взимку), спробуйте деякі з наведених нижче підказок.

Підказка 1 – Використовуйте свої руки

Одягніть гумові рукавички та видаліть цвіль просто руками. Ґрунт, що залишився, має висохнути, перш ніж його можна поливати знову.

Але є одна проблема: цвіль може знову з’явитися після поливу рослин.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Підказка 2 – пісок

Насипте трохи піску на поверхню.
Спочатку видаліть цвіль (підказка 1), насипте трохи піску та акуратно перемішайте його з землею для горщика.
Це трохи розпушить ґрунт, і цвіль не повинна повернутися.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Підказка 3 – кориця

Форму можна посипати корицею. Проблема в тому, що кориця має поганий вигляд на ґрунті та, на жаль, не завжди працює.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Підказка 4 – перекис водню

Розчиніть 3% розчин перекису водню у воді у співвідношенні 1:10 (наприклад, чайну ложку перекису в 10 води), потім перелийте розчин у пульверизатор і нанесіть безпосередньо на форму. Наносьте двічі на день до зникнення цвілі.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Підказка 5 – яблучний оцет

Змішайте один літр води з чайною ложкою яблучного оцту (бажано домашнього). Виконайте ту саму процедуру, що описана в Підказці 4 – застосовуйте двічі на день, доки не побачите, що цвіль зникне.

Цвіль у горщику для рослин. Як від нього позбутися?

Підказка 6 – вугілля

Розсипте трохи вугілля або камінної крихти на поверхню ґрунту (спочатку видаліть цвіль, дотримуючись підказки 1). Обережно перемішайте з ґрунтом.

Цвіль у горщиках для рослин також є попередженням!

Вологий ґрунт і погана циркуляція повітря можуть сприяти розвитку грибка та цвілі. Це також дуже нездорово для нас. Як тільки ви помітили цвіль на рослинному ґрунті, вам краще перевірити, чи немає проблем з циркуляцією повітря у вашому будинку.

Поділіться коментарем